Ameliyatsız Vajina Daraltma

Ameliyatsız Vajina Daraltma

VIVEVE, Vajina Sıkılaştırma,

Hem de TEK SEANSTA ve AMELİYATSIZ

Teknoloji her alanda olduğu gibi tıpta da ameliyata alternatif çözümler sunuyor.

Mono-polar RadyoFrekans (RF) teknolojisi ile vajinal gevşeklik ve idrar kaçırma gibi jinekolojik problemleri, artık ameliyatsız olarak giderebiliyoruz, hem de tek seansta, ağrısız bir uygulama yaparak.

Lazer ve RadyoFrekans teknolojileri, yıllardır, estetik alanında vücudun bir çok farklı bölgesinde cilt gençleştirme ve sıkılaşma yapmak üzere kullanılmakta. Bir çok kadın bu uygulamalarla daha bakımlı, güzel ve çekici, ayrıca kendine daha güvenli hale geliyor. Son yıllarda, genital estetik konusuna önem veren kadın sayısında da belirgin bir artış var.

Şimdilerde Radyofrekans (RF) teknolojisini, genital estetik ve vajinal sıkılaşma amacıyla kullanıyoruz. Bu sayede kadınların kendilerine olan güvenleri daha da artacak.

Gebelik ve doğum, yaş, genetik yatkınlık ve daha önce yapılmış başarısız ameliyatlar yüzünden meydana gelen vajinal gevşeme ve bunun beraberinde getirdiği bazı ilave problemler, maalesef kadınları çok mutsuz ediyor.

Bir çok kadın, bu olumsuz durumu, eşi, arkadaşları ve hatta jinekoloğu ile bile paylaşamıyor ve azalan yaşam kalitesine razı oluyor.

Vajinada gevşeme, çoğu zaman normal doğuma bağlı olabilse de sezaryen doğumlardan sonra da ortaya çıkabilir. Çünkü doğum şekli ne olursa olsun gebelik, karın içi basınç artışı yapıcı etkisiyle pelvik bağlarda ve vajinada gevşeme sebebi. Gebelik esnasında yaşanan bu fizyolojik değişiklikler yüzünden, farklı derecelerde ortaya çıkan vajinal gevşeme, idrar kesesi ve rahimde sarkma gibi problemler her kadınca bilinir.

Doğum yapmış kadınların çoğunda, öncesine göre çok daha konforsuz bir cinsel yaşam söz konusudur ki bu durum, bazen eşler tarafından da şikayet konusu olur.

Bu sorunlar sadece estetik değil aynı zamanda, tedavi gerektiren önemli bir tıbbi problemdir.

Problemin büyüklüğü ve çözüm şekli, jinekolojik bir muayene ile anlaşılabilir. Vajinal sıkılaştırmada, kadının kendi başına yapabileceği basit pelvik egzersizlerden bir takım komplike ameliyatlara kadar uzanan geniş bir tedavi alanı vardır.

VIVEVE, Mono-polar Radyofrekans (RF) teknolojisi tam da burada, ameliyatsız ve etkili bir seçenek olarak elimizdeki güçlü bir silah.

VIVEVE, bir mono-polar radyofrekans (RF) teknolojisi. Vajinal gevşekliğin tedavisi için daha önce denenmiş diğer teknolojik uygulamalardan daha farklı bir yöntem.

VIVEVE, kozmetik değil fonksiyonel sonuçlara odaklı bir çözüm sunar.

VIVEVE, vajinada, uygulandığı alanda 3-5 mm. derinlikte dokularda, meydana getirdiği termal (ısı) etkiyle, fibroblastları uyararak yeni kollajen (bağ dokusu) yapımını tetikler. Vajinanın derin katlarında yoğunlaşan enerji, yüksek teknolojili başlığın aynı zamanda soğutucu etkisi sayesinde tamponize ediliyor ve daha yüzeyel dokuların ısınması engeleniyor ve böylece yanık oluşmuyor.

Yaklaşık 1-3 ay içinde ortaya çıkan etkiyle uygulama alanında daha sıkı ve daha işlevsel bir sonuç elde ediliyor.

VIVEVE'in diğer cihazlı yöntemlerden en büyük farkı ise daha derin dokularda istenen ısı etkisini oluşturabilmesi ve tek seanslık bir uygulamanın yeterli olması.

VIVEVE uygulaması, her hasta için özel olarak üretilmiş tek kullanımlık problar ile vajinal kanalın, dışa yakın üçte bir'lik kısmında 90 jul/cm2 enerji aktarımıyla yapılıyor. Yaklaşık 30 dakika içinde tamamlanan bir işlem olan VIVEVE tedavisi, ağrısız olduğu için anestezi gerektirmiyor.

VIVEVE, kadının daha mutlu ve özgüvenli olmasını sağlar.

10 yorum
Ş...
Hocam iyi günler. Ameliyatla vajina daraltma sonrasında 4. aydayım. İlişkide çok canım yanıyor bu durum düzelir mi?
Op.Dr.Uzay Yıldırım
Geçmiş olsun. Ameliyatlı vajina daraltma işlemlerini ayrıca bir sarkma olduğunda yapıyorum. Sarkması olmayan hastalarıma ameliyatsız vajina daraltma işlemi uyguluyorum. Ameliyat sonrası iyileşme süreci uzun sürüyor ve tam da sizin dediğiniz gibi ilişkilerde ağrı oluyor ve bu da uzun süre alıyor. İşleminizi yapan doktorunuzla görüşmeniz daha doğru olur ama bir süre daha bu duruma katlanmanız gerekebilir. Sağlıklı günler dilerim.
S..
iyi günler, ameliyatsız vajina daraltma sonrasında cinsel ilişkide kısıtlama oluyor mu? Çünkü ameliyatla daraltma sonrası haftalarca ilişki kısıtlaması gerekiyor.
Op.Dr.Uzay Yıldırım
İyi günler. Ameliyatsız vajina daraltma işlemi radyo-frekans ile yapılıyor ve cerrahi bir işlem değil. O yüzden sadece 3 günlük sınırlama yeterli oluyor o da o bölgede işleme bağlı olarak ortaya çıkan ödemin azalması için gereken süre. Ameliyatla daraltma yaptığımda dikişlerin iyileşmesi için en az 3-4 hafta süreye ihtiyaç oluyor. Sağlıklı günler dilerim.
S...
Hocam iyi günler. Vivev ile vajina sıkılaştırma tedavisini Adana'da yaptırabileceğim bir yer var mı?
Op.Dr.Uzay Yıldırım
İyi günler, viveve, radyofrekans ile vajina daraltma cihazı kadın doğumcu olarak Türkiye'de bir tek bende var. Ben yöntemin aynı zamanda eğitmeniyim, hem Türkiye hem de ortadoğu ve Avrupa'da. Sistemi İstanbul'da 2 merkez daha kullanıyor ama kadın doğumcu değiller. Yöntemle ilgili başka sorunuz varsa lütfen paylaşın.
Hicran
İyi günler hocam. Ben, Kastamonu'da yaşıyorum, ameliyatsız vajina daraltma işlemi ne kadar sürede oluyor, ne zaman geri dönebilirim.
Op.Dr.Uzay Yıldırım
İyi günler, ameliyatsız vajina daraltma işlemi radyo-frekans ile yaptığım bir işlem. Bu uygulama, yaklaşık yarım saat kırkbeş dakika sürüyor ve ağrısız bir işlem olduğu için anestezi gerektirmiyor. İşlemden hemen sonra günlük yaşantınıza ve memleketinize dönebilirsiniz. Bu arada ben Ankara'dayım. İyi günler dilerim.
Banu
Merhaba hocam. Ameliyatsız vajina daraltma işlemini hastanede mi yoksa muayenehanenizde mi uyguluyorsunuz? bir de sonrasında ilişki kısıtlaması var mı?
Op.Dr.Uzay Yıldırım
Merhaba, ameliyatsız vajina daraltma işlemi radyo-frekans cihazı ile muayenehanede uyguladığım anestezi gerektirmeyen ağrısız bir işlem. İşlem sonrasında sadece 2-3 günlük bir ilişki kısıtlaması yeterli oluyor. Sağlıklı günler dilerim.
Eser
merhabalar hocam ben 1 sene önce ameliyatla vajina daraltma yaptırdım ama sonrasında ilişkilerde çok ağrım olmaya başladı. Bu durum hep böyle mi olacak, çok canım yanıyor, ilişkiye girmek istemiyorum.
Op.Dr.Uzay Yıldırım
Geçmiş olsun. Bazı ameliyatlı daraltmalarda maalesef fazla sıkılıktan dolayı disparoni dediğimiz ağrılı cinsel ilişkler ortaya çıkıyor ve kadını ilşkiden uzaklaştırıyor. Zamanla ağrı azalır ancak kimde ne kadar sürede azalacağını bilemeyiz. Bu komplikasyondan kaçınmak ve daha konforlu cinsel yaşam için ameliyatsiz vajina daraltma yapılması daha uygun olur. Sağlıklı günler dielrim.
Aysen
Doktor bey, ilişkide vajinamdan hava geliyor gibi, bu normal mi?
Op.Dr.Uzay Yıldırım
Geçmiş olsun, muayenenizin yapılıp bir anormallik olmadığından emin olunması lazım. Bazen vajinal gevşekliği olan kadınlarda böyle yakınmalar oluyor. Ameliyatsız vajina sıkılaştırma ile tedavisi mümkün ama öncelikle muayene olmanız gerekir.
Mutlu
merhaba, ameliyat olan bir arkadaşım ilişkilerde çok canının yandığını söylüyor bu durum daha ne kadar devam eder.
Op.Dr.Uzay Yıldırım
Geçmiş olsun. Ameliyatla vajina daraltmalardan sonra bir süre iyileşme için geçmesi gerekiyor. Ancak bazen daraltma fazla oluyor ve ne kadar süre geçerse geçsin ilişkilerde ağrı duyusu azalmıyor. Beraberinde sarkma olmayan vajina gevşekliğinde en uygun yaklaşım bence radyofrekans ile ameliyatsız vajina daraltma yani VİVEVE tedavis. İyi günler dilerim.
Tuna
merhaba doktor bey. Ameliyatsız vajina daraltma ile ilgili olarakfarklı cihazlar farklı şekillerde tedavi ediyor. Sizin önerdiğiniz yöntem hangisi?
Op.Dr.Uzay Yıldırım
Merhaba, haklısınız. Ameliyatsız vajina daraltma uygulamasının yapıldığı farklı cihazlar var. Bunlar lazer ya da monopolar radyofrekans cihazları. Lazer sistemleri de kendi içinde erbium lazer ve fraksiyonel karbondioksit lazer olarak ikiye ayrılıyor. Öncelikle lazer mi yoksa radyofrekans mı tercih edilmelidir? diye sorulursa tabii ki radyofrekans derim. Lazer sistemleri, cilt ya da mukoza yüzeyinden 0,25-0,75 mm. aralıkta derinde etki yaratıyor, oysa radyofrekans sistemleri 3-5 mm. derinlikte. Sıkılaşmanın ana elemanları olan kollajen sentezinin öncüsü fibroblastlar ise tam da bu derinlikte yer alır. Dolayısıyla radyofrekans uygulaması teorik olarak bile düşünülse daha etkili. Radyofrekans sistemlerinde soğutmalı olan ve olmayan 2 yöntem var. Derindeki dokuyu ısıtıp sıkılaşmayı sağlayacak kollajen sentezini başlatırken yüzeydeki dokunun bu ısıdan zarar görmemesi için soğutulması gerekir. İşte bunu sağlayan radyofrekans yöntemi ise VİVEVE cihazı, şu an itibarıyla bunu başarabilen tek cihaz VİVEVE. Uygulama tek seansta yapılıyor, lazerler ise en az 6 seans gerektiriyor. Uygulama için anestezi gerekmiyor ve sonrasında yaşam kısıtlanmıyor. Ameliyatsız vajina sıkılaştırmanın altın standart tedavisi bence VİVEVE. Bende hem VİVEVE hemde fraksiyonel karbondioksit lazer cihazı var. Vajina sıkılaştırma isteyen hastalarıma VİVEVE, genital beyazlatma ve vajina kuruluğu tedavisi isteyen hastalarıma lazer uygulaması yapıyorum sonuçlar çok çok iyi. İyi günler dilerim.
Melis
Merhaba doktor bey, bir süredir vajina daraltma ile ilgili internet araştırması yapıyorum. Bir çok yerde ameliyatla daraltma var ama siz, ameliyatsız yapıyorum diye yazmışsınız. Ameliyatlı olan kadar iyi oluyor mu? Kalıcılığı ne kadar sürüyor ve fiyatlar nasıl?
Op.Dr.Uzay Yıldırım
Merhaba, iyi günler dilerim. Ben ameliyatlı daraltma da yapıyorum ancak sahip olduğum radyofrekans cihazı ile uygun hastalarıma ameliyatsız yöntemle vajina daraltma uyguluyorum. Sizin durumunuzun hangisine uygun olduğuna muayene sonrası karar verebiliriz. İdrar kesesi ya da kalın barsak veya rahim sarkması gibi bir durumun bulunması halinde ameliyatlı vajina daraltma daha uygun olur. Ancak bunlar yoksa ve cinsel yaşam kalitesinde artış beklentisi ön planda ise kesinlikle ameliyatsız vajina daraltmayı uyguluyorum. İşlem, tek seans ve uygulama süresi yarım saat. Hem de anestezi gerektirmeyen bir uygulama. Ayrıca günlük yaşamdan kısıtlamıyor yani cinsel yaşantınıza ara vermek zorunda değilsiniz. Ameliyatla vajina daraltmalardan sonra en az 3-4 hafta ilişki yasağı var ve sonrasında genellikle ağrılı cinsel yaşam sorunu başlıyor, çünkü ameliyatla kesilen ve dikilen dokuların iyileşmesi maalesef orijinal doku kadar doğal olmuyor. Uygun bir zamanınızda muayenenizi yapıp süreci başlatabiliriz. sağlıklı günler dilerim.

Doktorunuza Sorun

Labioplasti

Labioplasti

Kadınlarda cinsel organların dıştan gözüken kısımları dudaklar; büyük ve küçük dudaklar. Tıbbi isimlendirmede “LABİUMLAR”.

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus tedavisinde bilişsel, davranışsal ve dinamik psikoterapiler yer almaktadır. Bu tedavi yaklaşımına “hollistik cinsel terapi” denir.

Vajina İç Dudak Estetiği

Vajina İç Dudak Estetiği

Estetik anlayış herkese göre farklılık arz eder. Ayrıca sadece görünen yerler bazen görünmeyen yerlerin de estetik desteğe ihtiyacı vardır.

Lazerle Vajina Gençleştirme

Lazerle Vajina Gençleştirme

Kararan ve canlı görünümünü yitiren genital bölgede karbondioksit lazer uygulaması ile gerek dış gerek iç kısımda meydana gelen yenilenme, daha genç ve sağlam görünümlü ayrıca da doğal renkli yeni bir genital bölge oluşturur.