Aşılamadan Sonra Oluşan Ağrılar Tuttuğunun Göstergesi Midir?

Hocam aşılama sonrası ağrı olması gebe kalındığını mı gösterir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım

Aşılama sonrasında görülen kasık ağrıları, hamileliğin belirtisi olarak düşünülmemelidir. Bunlar hamilelik belirtisi olabileceği gibi, yumurta çatlamasına bağlı ağrılar da olabilir. Gebelik testinin yanıltıcı sonuçlar vermemesi için, adet gecikmesinin ardından yapılması gerekir.

Aşılamadan sonra 9. Günümdeyim test sonucu negatif. Ama memelerimde şişkinlik var ve kasıklarım ağrıyor. Aşılamadan sonra oluşan ağrılar tuttuğunun göstergesi midir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım

Aşılama sonrasında ağrı hissedilmesi, sık rastlanan bir durum değildir. Aşılama işlemi uygulandıktan 7 ila 10 gün sonrasında kasık bölgesinde ağrı hissedilebilir. Fakat bu hissedilen kasık ağrısının, adet döneminde hissedilen kasık ağrısı ile karıştırılmadığından emin olmak gerekir.

Uzay bey, iyi günler. Üç gün önce aşılama yapıldı ve bugün kasıklarımda çok ağrı oluyor. Bu ağrıların olması iyi bir şeymi? aşılamanın tuttuğunu mu gösteriyor?

Op. Dr. Uzay Yıldırım

İyi günler. Aşılama öncesi verilen yumurta uyarıcı ilaçlar ve çatlatma iğnesi sonrasında kasıklarda ağrılar olabilir. Aşılama sonrasındaki bu ağrıları tuttuğunun bir işareti olarak görmek en doğru bakış açısı olmaz. Aşılamanın tutup tutup tutmadığını en iyi gösteren şey, kanda bakılan gebelik testidir. Bol şanslar dilerim.

Siz de Soru Sorabilirsiniz?

Anlaşmalı Kurumlar
Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara

©Tüm Hakları Saklıdır. Yasal Uyarı

close
Yazmaya başladığınızda bulunan sonuçlar listelenecektir.