Kokulu Akıntı Neden Olur?

1 Yorum

Hocam akıntı nie olur? Böyle bir kaç aydır sarımsı ve kötü kokulu akıntıdan müzdaripim. Eşim de farkediyor.Nedeni nedir bunun Uzay Bey?Napmalıyım?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 14 Eylül 2018

Tıpkı terlediğimizde ortaya çıkan kokuda olduğu gibi gün içinde yiyip içilenler, az su tüketmek, kullanılan ilaçlar ve tıbbi işlemler de vajinal kokuyu etkiler. Ancak, vajinal akıntıyı dayanılmaz, katlanılmaz, itici hale getiren etkenler genellikle; enfeksiyonların varlığı, sık cinsel ilişki, bazı antibiyotiklerin kullanımı, bağışıklık sistemini baskılayan ilaçların kullanımı, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, hijyen kurallarına dikkat edilmemesi ve genital bölgenin nemli kalmasıdır. Özellikle bu etkenlerin bir süre varlığını devam ettirmesi vajinal kokunun sinir bozucu, kadını ve partneri rahatsız edici hale gelmesine sebep olur. Tedavisi mümkündür ve basittir.

Meslina Hanım 1 Yorum

merhaba hocam, ben 28 yaşındayım kokulu akıntı oluyor bende ve bu durumdan son derece sıkıntı duyuyorum. Kokulu akıntı neden niçin olur?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 9 Kasım 2018

Kötü kokulu akıntı genellikle bakteri enfeksiyonunu işaret eder. Muayene sonrasında, tedavide genellikle antibiyotik kullanılır. Bazen tedaviye vajinal yoldan kullanılan ilaçlar da ekleyebiliyorum.

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.