Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

1 Yorum

Uzay bey vajina daraltma ameliyatı olacağım daha önce size gelen bir arkadaşım çok memnun sonuçtan. Benim yaşadığım sorunların benzerini kendisi de yaşamıştı. Benim sorunum normal doğum yaptım hocam,doğum sonrasında da vajinam baya gevşedi. Ameliyatla ilgili biraz bilgi verebilir misiniz.

Op. Dr. Uzay Yıldırım 15 Eylül 2018

Vajina gevşekliğinde en önemli etken normal doğum ve gebelik. Normal doğumda özellikle de iri bebek, uzamış doğum eylemi gibi zorlu doğumlarda hasarlanma daha fazladır. Bu durum kadında, kendine güvensizlik ve yaşam kaitesinde bozulma olarak kendini gösterir. Eşiyle olan ilişkisine de olumsuz yansır. Operasyon, yaklaşık 40 dakika sürer. Dikişler estetik olarak herhangi bir deformasyona sebep olmaz. Operasyon sonrası bölgede enfeksiyon olmaması için pansuman yaptırmak ve önerdiğim diğer talimatları uygulamak önemli.

Zerrin Hanım 1 Yorum

merhaba hocam keggel egzersizlerinden başka vajinayı daraltan ne gibi yöntemler var. Ve nasıl yapılır?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 4 Kasım 2018

Kegel egzersizleri, vajinal kas gücünü ve cinsel duyarlılığı artıran egzersizler. Bu etkiyi vajina daraltma ameliyatlarıyla ya da monopolar radyofrekans tedavisi olan Viveve ile de gerçekleştirebiliyoruz.

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.