Zevk Suyundan Hamile Kalınır mı?

Nişanlımla ilk defa ilişkiye girdik . Zevk suyu akmış olabilir. Tam bir birleşme değildi. İlişkiden sonra az miktarlarda önce kırmızı sonra kahverengi ve pembe akıntı geldiğini söyledi. Regl dönemi geçeli 15 gün olmuştu. Bunların sebepleri ne olabilir. Hamile kalabilme ihtimali var mıdır?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, iyi günler. Adet sonrasındaki 15. gün, korunmasız ilişkilerden gebe kalma ihtimalinin arttığı bir dönem. Tam bir birleşme olmasa da “zevk suyu” diye tabir edilen erkek sıvısının içinde, az da olsa var olan spermler, gebeliğe neden olabilir. Mutlaka etkin bir doğum kontrol yöntemi uygulamanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Uzay bey,ilişkiye girdiğim zaman sevgilim icime bosalmiyo ama zevk suyuyla hamile kalinirmi nasil korunmaliyim ben senelerdir geri cekme yontemiyle korunduk hic bir gebelik olusmadi.

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Zevk suyunun görevi idrar kanalını ıslatarak spermin çıkışını kolaylaştırmak. Nadir de olsa sperm içerebildiğinden gebelik riski vardır. Bu sıvı, ön sevişme esnasında salgılanır, salgılanması için boşalmaya ihtiyaç yoktur. Dolayısıyla ilişkinin başından itibaren doğru yöntemlerle korunmanız durumunda hamilelik riski ortadan kalkacaktır.

Hocam çekinerek bir soru sormak istiyorum. Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla çıplak bir şekilde ilişki yaşadık. İçine boşalmadım ama zevk suyum aktı bu durumda gebelik söz konusu olur mu ?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Tam bir birleşme ve boşalma olmasa da “zevk suyu” dediğimiz erkek sıvısının içinde, az da olsa var olan spermler, gebeliğe neden olabilir. Etkin bir yöntem ile gebelikten korunabilirsiniz.

Nişanlımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik bende iç çamaşırı ve zıbın vardı erkek arkadaşımda bir şey yoktu ıslaklık hissettim ve bana zevk suyu olduğunu korkmamam gerektiğini söyledi. Gebe kalmaktan korkuyorum adetime 2 hafta var. Zevk suyundan hamile kalınır mı?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Nadir de olsa, zevk suyu sperm içerebildiğinden gebelik riski vardır. Sizin için en uygun yöntem ile gebelikten korunmanızda fayda var.

Hocam arkadaşımla çıplak bir şekilde ilişkimiz oldu ve zevk suyu geldi ama bunu fark edince silmedik bir şey olmaz diye. Ama aklımıza takılan şu ki zevk suyundan gebelik olur mu ?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Unutmayın korunmasız girdiğiniz her ilişkide gebe kalabilirsiniz. Zevk suyu dediğimiz bu sıvı ön sevişme esnasında salgılanır. Nadiren bu sıvı sperm içerebildiğinden gebelik riski olabilir.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.