Hamilelik Yüzden Nasıl Anlaşılır?

1 Yorum

Bebek sahibi olmak istiyoruz bir süredir devam eden tedavimiz sonrasında adetime 3 gün kaldı bakalım adet olacak mıyım, çevremdekiler hamilelik yüzden anlaşılır gözbebekleri büyür diyor.Bu dooğru mu hamilelik yüzden nasıl anlaşılır?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 14 Aralık 2018

Hamileliğin pek çok belirtisi mevcut. Ancak, birisinin hamile olduğunu yüzüne bakarak söyleyemeyiz. Bazı kadınlarda melazma yani cilt tonu eşitsizliği dediğimiz durum artınca, yani, yüzünüzde belirgin kahverengi lekeler oluşmaya başlayınca hamilelik ihtimalini düşünebiliriz. Fakat, sadece bu belirtiye göre hamilelik anlaşılamaz. Kesin sonuç için gebelik testi yapılması gerekir.

Reyhan Hanım 1 Yorum

Birinin yüzündeki cildindeki değişiklikten hamilelik anlaşılır mı?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 24 Aralık 2018

Gebelik süresince ciltte bir takım değişiklikler olabilir. Çünkü cilt, hormonlara oldukça duyarlıdır. Bu dönemde, güneşe çıkıldığı zaman, lekelerle karşılaşmak mümkün olabilir. O yüzden anne adaylarına, mümkün olduğunca güneşe korunmadan çıkmamalarını öneriyorum.

Hocam bu dönemde hamile olmaktam şüpheleniyorum. Cildimde lekeler oluşmaya başladı bu bi hamilelik belirtisi midir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 15 Kasım 2019

Yüzde belirgin kahverengi lekeler oluştuğunda hamilelikten şüphelenebiliriz. Ama yüzünüze bakarak siz hamilesiniz diyemeyiz. Basit bir gebelik testi yaparak durumu öğrenebilirsiniz.

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.