Kasık Ağrısı Hamilelik Belirtisi Midir?

Adetten önce kasık agrisi hamilelik belirtisi olabilirmi.benim adete 14gün kaladan beri igneler batiyo sanki kasiklarima.bugün adete 8gün var ama sanki adet olcam ama sökülemiyo gibi kasiklarimda bi hareketlilik ve agri.

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kasık ağrısı; 4. ve 5. hafta hamilelik belirtileri arasında görülebilmekte. Embriyo bu dönemde rahmin iç duvarlarına yerleştiği için bu ağrılar oluşuyor. Kasık ağrılarına ek olarak kanama da gözleniyorsa mutlaka doktor kontrolü yapılması gerekir.

Hocam 1 haftadır kasık ve bel ağrılarım inanılmaz arttı.Bunu hamilelik belirtisi olarak düşüneiblrmiyiz?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Gebeliğin ilk döneminde ortaya çıkan kasık ağrısı yerleşme döneminde gerçekleşirken, ilerleyen dönemlerde karşılaşılan kasık ağrısının sebebi genel itibariyle rahmin büyümesi ve kasıklara baskı yapmasıyla ilgilidir. Eğer karşılaştığınız kasık ağrısına ek olarak farklı gebelik belirtileri de meydana geliyorsa hamile olma ihtimaliniz yüksektir. Adet gecikmesi de yaşarsanız, idrar testi yapmak sonucu tescillemenize yardımcı olur.

Uzay Bey yaklaşık 10 gün önce korunmasız ilişki yaşadım. Adet günüm 5 gün gecikti kasıklarıma sanki regl olacakmışım gibi ağrılar giriyor. Bu ağrılar gebelik belirtiside olabilir mi? Adet olamıyorum çünkü.Cevabınızı bekliyorum.

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kasık ağrısı; 4. ve 5. hafta hamilelik belirtileri arasında görülebilmekte. Eğer diğer gebelik belirtilerini gözlemliyorsanız gebelik testi yapmanızı öneriyorum.

Adetime yakın bir dönemde ilişkim oldu, kasıklarımda ara ara ağrılar oluyor adet ağrısı gibi. Ama ben çok fazla adet ağrısı yaşayan birisi değilim. Genelde hafif ağrılarla atlatırım. Bu sefer çok şiddetli ağrılarım oluyor bu durum beni gebelik olabilir mi diye çok korkutuyor. Gebelik belirtisi midir bu ağrılar?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kasık ağrısının sebebi genelde rahmin büyümesi ve kasıklara baskı yapmasıyla ilgilidir. Eğer kasık ağrınızla beraber diğer hamilelik belirtilerini de yaşıyorsanız gebe kalmış olabilirsiniz. Adet gecikmenizde olursa gebelik testi yapmanızda fayda var.

Hocam gebelik testi yaptım pozitif çıktı ve kasıklarımda inanılmaz bir ağrı var. Ben bu kasık ağrılarını adetim yaklaşıyor o yüzdendir diye yorumlamıştım ama gebe olduğumu öğrendim. Gebelikte bu tür kasık ağrıları neden olur?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kasık ağrıları da hamilelik belirtileri arasındadır. Bu ağrılar, gebeliğin yerleşme döneminde ortaya çıkar. İleri haftalarda görülen ağrıların sebebi ise rahmin büyümesi ve kasıkılara baskı yaptığı için ağrılar görülür.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.