Hamilelik Belirtisi Kaçıncı Günde Başlar?

Hamilelik belirtileri ilişkiden kaç gün sonra ortaaya çıkar.şuan fena halde bulantım var.biraz geçti ama uyku hali başladı.

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Hamilelik, her kadında farklı belirtiler gösterebilecek bir durumdur. Ancak, kadınların genelinde görülen bazı belirtiler, hamilelik hakkında ipuçları verebilir. Kesin sonuca, doktor kontrolündeki testlerle varılabilmekte. Gebeliğin gerçekleştiği, ilişkiden sonraki 9-10. günlerde yapılan kan testinde pozitif çıkar.

Hocam 3 gün önce ilişkim oldu ve aşırı derecede bulantılarım, koku hassasiyetim var. Gebelik varsa ilişkiden kaç gün sonra belirtileri çıkar. 3 gün çok erken bi süre değil mi?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Mide bulantısı, koku hassasiyeti, halsizlik, uyku düzeninde değişiklik, meme ucunda hassasiyet gibi durumlar gebelik belirtisidir. Mide bulantısı eşliğinde diğer belirtileride gözlemlerseniz adetiniz geciktiğinde, en net sonucu gebelik testi yaparak öğrenebilirsiniz.

İlişkiden 5 gün sonra mide bulantılarım başladı kokulara aşırı hassasiyetim var ve baş dönmem oluyor. Kendimi gebe gibi hissediyorum. Ama bu belirtiler ilişkiden 5 gün sonra oldu, erken bi dönem değil mi? Gebe kaldıysam bile belirtiler bu kadar kısa sürede ortaya çıkar mı?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, hamilelik belirtilerinin ne zaman başlayacağı kişiden kişiye değişen bir durumdur. Bazı kadınlar döllenmeden hemen sonra bazıları ise 5-6 hafta sonrası hamilelik belirtilerini hisseder. İlişkinizden sonraki 9-10 gibi bir sürede kanda gebelik testi baktırırsanız en net sonuca ulaşırsınız.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.