Bebek Hamilelikte Cinsel İlişkiyi Hisseder Mi?

8 haftalık hamileyim. Doktor cinsellik için herhangi bir kısıt getirmedi ama yine de merak ediyorm bebeğim seks sırasında herhangi bir şey hissedermi, onun için bir sorun yaratırmı?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Gebelik süresi boyunca çiftler cinsel ilişkide bulunabilirler. Cinsel ilişki bebeğe zarar vermez. Bebeklerin rahim içindeki yeri en sonda amniyon zarı ile çevrili amniyon sıvısı içerisindedir. Böylelikle penis hiçbir şekilde bebeğe yetişmez ve spermler bebeği etkilemez.

Hocam 5 haftalık hamileyim cinsel ilişkiyi bebeğim hissedermi ya da yüzünden düşük olur mu su kesesi delinirmi?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Endişelenmenize gerek yok. Cinsel birliktelik bebeğinizi rahatsız etmez. Suyunuzun bulunduğu kesenin yırtılması cinsel ilişki ile mümkün değildir. Amniyotik kese ve rahim kasları bebeğin cinsel ilişki sırasında bir şey hissetmesine engel olur. Ancak orgazm sonrasında bebeğin de kan basıncının artmasıyla daha hareketli hale geldiğini fark edebilirsiniz.

Uzay bey merhaba sitenizdeki değerli bilgileriniz için teşekkürler. Benim sorum da 13 haftalık bir hamile olarak hamilelikte cinsel ilişkiyi hisseder mi bunu merak ediyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Bebeğiniz, gebelik boyunca rahminde bulunan amniyotik sıvı tarafından korunuyor. Bu yüzden hamilelikte ilişkiye girmek bebeğe herhangi bir zarar vermez. Orgazm, endorfin hormonunun yükseltir. Bu da bebeğe giden kan akımını iyileştirerek bebek beslenmesini olumlu etkiler.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.