Kaç Aylık Hamileyken İlişkiye Girilmez?

Hocam eşimin hamile olduğunu öğrendik.Özellikle eşimin cinsellik konusunda kafası karışık.Acaba hamile kadınla bebek kaç aylık olana kadar ilişkiye girilir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Gebelikte de cinsel ihtiyaçlar devam eder. Gebeler özellikle bebeklerine bir zarar geleceği endişesiyle ilişkiden kaçınabilir. Çiftler, normal dönemlerde olduğu gibi gebelik dönemlerinde de cinsel yaşamlarına devam edebilir. Düşük riski varsa, daha önce erken doğum eylemi hikayesi varsa (37. haftadan önce doğum yaptıysanız) veya şu an erken doğum açısından risk varsa, kanama varsa, su geliyorsa, rahim ağzı erken açıldıysa, bebeğin eşi kısmen veya tamamen rahim ağzını kapatıyorsa ve tespit edilen farklı bir durum yoksa gebelik döneminde yaşamınıza devam edebilirsiniz.

Ben 5 ay önce evlendim ve evlenir evlenmez de hamile kaldım. Hamilelikte cinsel ilişkinin tehlike yoksa sorun olmadığını ve hatta normal doğuma yardımcı olduğunu da duydum Kaç aylık hamileyken ilişkiye girilmez?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Araştırmalar cinsel ilişkinin bir düşük sebebi olmadığını kanıtlamıştır. Hamileliğin ilk aylarında da, son ayında da cinsel ilişki yaşanabilir. Eğer sağlıklı bir hamilelik geçiriyorsanız, hamilelikte cinsel ilişkiye girilir mi diye düşünmeye gerek yok.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.