Epidural Sezaryen Ne Kadar Sürer?

İlk bebeğim normal doğumla oldu.Çok zorlandım. Ikinci bebeğimde epidural istiyorum. Epiduralle doğum kaç saat sürüyor?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Epidural anestezi ile doğumun süresi hekimin tecrübesine, hızına, anne adayının durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Epidural veya genel anestezi altında yapılan sezaryen doğum, normal şartlar altında ortalama 45 dakika 1 saat arasında sürer. Genel olarak, anne adayları, sezaryen sonrası 15 dakika içerisinde anestezi etkisi geçince normal yaşantısına dönebilir.

Epiduralın doğumda çok sık kullanıldığını biliyorum ama hamile kalınca insan her detayı bilmek istiyor.Bütün riskleri öğrenmek istiyor. Epidural sezaryen tam olarak nedir ,bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.Tşekler.

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Epidural anestezide; annenin bel ve belden aşağısı uyuşturulur ve bu sayede doğum yapan anne, etrafında olup bitenleri, bebeğin doğumunu görme şansına sahip olur. Konforlu bir ameliyat sağlayan bu anestezi yöntemiyle ayrıca doğum işlemi sırasında bebeğe hiç ilaç verilmediği için bebeğin yaşamsal fonksiyonları da korunmaktadır. Ehil ellerde yapıldığı zaman herhangi bir risk taşımadığı gibi anne adayına konfor sağlamakta.

Merhaba doktor bey,Düşük tansiyonu olan birisi olsam da epidural sezaryen yaptırmak istiyorum.epidural sezaryen ne kadar sürer düşük tansiyonumu göz önünde bulundurmak istiyorum…

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Her doğum kendine özgü olduğundan standart bir süre belirtmek doğru olmayabilir. Normal ve problemsiz bir epidural sezaryen işlemi yaklaşık 45 dakika-1 saat arasında sürer. Bu süre, doktorun tekniği, ameliyatın yapıldığı hastanenin şartlarına göre de farklılıklar gösterebilir.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.