Suni Sancı Verildikten Ne Kadar Sonra Doğum Gerçekleşir?

Uzay Bey Suni sancı alınca kaç saatte doğuruluyor?Sancıdan sonra hemen doğum başlıyor mu? suni sancıya rağmen saatlerce doğuramayan hanımlar varmış bu normal mi? 5 saat suni sancı alıp açılma olmadığı için sezeryane alınanlar gibi tecrübeler okuyorum.Şimdiden bilgiler için teşekkürler.

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Suni sancı, doğumun başlatılması ya da hızlandırılması gerekli görüldüğü durumlarda, doğru zamanda ve doğru dozlarda verildiğinde pek çok medikal müdahalede olduğu gibi, başarılı sonuçlar doğurabilir. Normal doğumlar, ilk gebeliklerde genellikle 12-16 saat, ikinci doğumlarda 8-12 saat sürebiliyor. Suni sancı ile bu süre azaltılabilir.

BUGUN SON KONTROLUM VARDI.DR.UM YARINA YATIS VERDI.P.TESI SABAHA KARSI 4 TE SUNI SANCI VERECEKLER.OLDU OLDU OLMADI DR.UM GELDIGINDE AMELIYATA ALACAK.SUNI SANCI VERİLDİKTEN NEKADR SONRA DOGUM GERCEKLESIR?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Hastaneye 5-6 cm açıklıkla başvurmuş bir anne adayının 2. doğumu ise suni sancı ile 1 saat içerisinde bile doğum gerçekleşebilir. Hastaneye başvurduğunda 1-2 santimetre açılması olan bir anne adayının ilk doğumu ise, suni sancı başlansa bile bebeğin doğması 5-10 saatten fazla sürebilir. Kısacası, bu konuda standart bir süre söylemek pek mümkün değil.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.