Doğum

Doğum Sonrası Çatlaklar, gebelik sonrası en büyük sorunlardan biri.

Ancak tedavisi mümkün.

Fraksiyonel Karbondioksit (CO2) Lazer

 

Vücudun bazı bölgelerinde, pek çok etkenlere bağlı olarak cilt çatlakları ve yırtıklar oluşmakta.

Özellikle kadınların etkilendiği bu durum kilo alıp verme, gebelik, hormonal değişimler gibi nedenlere bağlı.

Gebelikte ya da fazla kilolar nedeniyle gerilen karın cildinin alt dokusunda yer alan kollajen lifler kırılır ve cilt yüzeyinde görülen çatlaklar oluşur.

Doğumla ya da kilo kaybı ile daha da görünür hale gelen bu çatlaklar, genellikle, bel, kalça, karın, bacak, meme ve kollarda görülür. Başlangıçta kırmızı-mor renkte ilerleyen zamanla beraber beyaza dönmekte ve daha da belirgin hale gelmektedir.

Estetik görüntünün bozulduğu bu durum, kişinin yaşam kalitesini azaltmakta, kendine olan güvenini sarsmakta ve çoğunlukla da giyim tarzının farklılaşmasına sebep olmakta.

 

Kadının kendini mutsuz ve kısıtlanmış hissetmesine sebep olan bu cilt çatlaklarının tedavisi için bazı yöntemler var.

Çatlak tedavisinde kullanılan kremler, dolgu ve mezoterapi yöntemleri, Lazerle Çatlak Tedavisine kıyasla daha az etkili.

Lazerle çatlak tedavisinde sıklıkla uygulanan bölgelerden birisi de karın bölgesi.

İşlem sırasında ağrı ve acı hissi son derece az olmakta.

Uygulama esnasında lazer ile atış yapılan bölgede doku üzerinde reaksiyon yok denecek hafiftir ve böylelikle kişinin günlük yaşamına dönme süresi kısalmaktadır. Karın cildi ya da bacaklardaki çatlaklarda sıklıkla kullanılan fraksiyonel karbondioksit lazer ile karın cildinin sıkılaşması daha kısa sürede olmakta.

Lazer uygulaması sırasında lazer ışınlarının seçici etkisiyle uyarılan kollajen öncüsü fibroblast hücreleri aktifleşerek yeni, taze ve sert kollajen üretimini sağlayarak çatlak bölgelerini iyileştirmekte.

Fraksiyonel Karbondioksit lazer ile uygulanacak bölgeye, süresine, çatlak miktarına kişinin cilt tipine göre farklı seans sayısı gerekebilir.

Genellikle 3 – 4 senas karın cildi çatlak tedavisi için yeterli olmaktadır.

Uygulanan tedavi sonrasında kişinin kendini güneşten direkt koruması ve belirtilen süre içerisinde hekim tarafından reçete edilen kremleri kullanması gerekmekte.

Ankara’da Lazerle doğum sonrası çatlak tedavisi hakkında daha detaylı bilgi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir