Lazerle Vajina Daraltmanın Yan Etkisi Var Mıdır?

Benim sorum lazerle yapılan vajina daraltmasının herhangi bir yan etkisi var mı? Cinsel organa bir zararı olur mu? Enfeksiyon gibi sorunlar yaşanabilir mi?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Lazer yöntemleriyle vajina daraltma işleminde, ameliyatla vajina daraltma yönteminden farklı olarak, ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerekmiyor. Dolayısıyla tedavi sonrası, uzun süren iyileşme süreleri olmuyor. İşlem yaklaşık 30 dakika sürmekte. Ardından, hasta kısa sürede günlük yaşantısına dönüyor. Ameliyattan sonra yaklaşık 2-3 gün kadar kızarıklık ve ağrı oluşabilir, bu yapılan işlemin doğal bir sonucudur. Lokal olarak uygulanan kremlerle iyileşme sağlanır.

Lazerle vajina daraltmanın bir yan etkisi var mı işlemden sonra cinsel hayatım etkilenir mi?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Lazerle vajina daraltma yani vajinal kanalın gençleştirilmesi için yaptığımız operasyonlarda, öncelikle cinsel hazzın artırılması ve orgazmın daha rahat gerçekleşmesi amaçlanmakta. Lazerle ameliyatsız ve ortalama yarım saat süren bu işlem, uygun hasta grubunda oldukça güzel sonuçlar veriyor. Tedavi sonrası, kısa süreli kızarıklık ve ağrı dışında herhangi bir yan etki görülmüyor.

32 yaşındayım bir süredir vajina daraltmayı düşünüyorum.Lazerle vajina daraltmanın yan etkisi var mıdır?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Lazerle vajina daraltma operasyonu, komplikasyon riski çok düşük ve yan etkisi minimum olan güvenilir bir yöntem. Ameliyathane şartları, anestezi, kesi yapılması ve dikiş gerektirmiyor, işlem ağrısız, 30 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilebilmekte. İşlem sonrası kısa süreli kızarıklık oluşabilir ancak bu durum geçicidir.

Ankara’da lazerle vajina daraltma işlemi yapan doktorları ararken size rastladım. Uzay bey ben yaptırmak istiyorum ama lazerle vajina daraltmanın yan etkileri var mı bunu merak ediyorum.

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Vajinanın lazerle gençleştirilmesi, yenilemesi ve sıkılaştırılması vajinal rejuvenasyon ismi ile de bilinmektedir. Lazerle vajina daraltma ameliyatı cinsel haz ve doyumun olabildiğince arttırılması, idrar kaçırma sıkıntılarının giderilmesi, genital alanın estetik görüntüsünü iyileştirmek gibi nedenlerden dolayı başvurulan bir yöntem. Geçici kızarıklık ve ağrı dışında herhangi bir yan etkisi bulunmamakta.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.