Vajina Beyazlatma Yöntemi Nedir? Nasıl Uygulanır?

1 Yorum

Vajina beyazlatmada nasıl bir yöntem uygulanıyor? Kararma nasıl tedavi ediliyor?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 7 Ağustos 2018

Renk koyulaşması meydana gelen genital bölge günümüzde lazer teknolijisinin yardımıyla oldukça tatmin edici sonuçlar verecek şekilde açılabilmekte. Beyazlatma işlemi Fraksiyonel Karbondioksit (CO2) lazer ile yapılır. İşlem yaklaşık olarak 20-30 dakika sürer ve lokal anestezik kremler yardımıyla uygulanır. İşlem sırasında verilen lazer ışını doku üst tabakasında aralıklı küçük hasarlar yaratarak yeni ve taze dokuların oluşumunu sağlar. Böylece genital bölge derisinin renk tonu açılır. Uygulama yapılacak bölgenin koyuluğuna bağlı olarak değişebilen bu işlem yaklaşık 20-30 dakika sürer. 3-6 hafta aralıklarla 2 veya 3 seans uygulama yapılır.

Cansel Hanım 1 Yorum

Ergenliğimden bu yana bikini bölgesinde jilet kullandığım için rengi çok koyu renkli.Vajina beyazlarma için bir lazer yöntemi vs var mı?Nasıl uygulanıyor?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 8 Kasım 2018

Evet, mevcut şikayetiniz için tedavi amaçlı kullandığımız bir lazer cihazı mevcut. CO2RE Intima adı verilen bu fraksiyonel karbondioksit lazer cihazıyla genital bölgedeki koyu lekeler açılabiliyor. Bu cihazın çalışma prensibi, oldukça basit. Öncelikle genital bölgede esmerleşen, koyulaşan, kararan alanlar belirlenir. Daha sonra kişinin cildine ve kararmanın derecesine göre lazer ayarlanarak işlem gerçekleştirilir. İşlem yapıldıktan sonra etkisini göstermesi, 3 hafta kadar zaman almakta.

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.