Vajina Koyuluğu Nasıl Giderilir?

Vajina koyuluklarından nasıl kurtulunur?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Genel olarak kadınların kullandığı vajinal beyazlatma teknikleri, kimyasal beyazlatma veya kremlerdir fakat bu yöntemler ile kalıcı sonuçlar elde edilemez. Kullandığımız fraksiyonel karbondioksit lazer, rengi açılmak istenen bölgeye uygulanmasının ardından doku üst yüzeyinde aralıklı (fraksiyonel) hasarlar oluşturarak, hasarsız bölgelerden gelen yeni ve taze dokular sayesinde belirgin bir şekilde renk açılması sağlar. Böylece genital bölge derisinin renk tonunu açar. Uygulama yapılacak bölgenin koyuluğuna bağlı olarak değişebilen bu işlem yaklaşık 20-30 dakika sürer. 3-6 hafta aralıklarla 2 veya 3 seans uygulama yapılır.

Beyaz tenli olmama rağmen vajina ve çevresi çok koyu.Bu koyuluk nasıl giderilir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Estetik açıdan pek çok kadının şikayet ettiği genital bölge koyuluğunu gidermenin en etkili yöntemi fraksiyonel karbondioksit lazer tedavisi. Lazer ile bir kaç seansta yaklaşık 25-30 dakika gibi bir sürede bu koyuluklar, tatmin edici sonuçlar verecek şekilde giderilebilmekte.

Vajina iç kısımlarında ve bikini çevresinde koyuluklar var yazın denize havuza girerken rahatsız oluyorum. Vajina koyuluğu nasıl giderilir, çaresi var mıdır?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Genital bölge koyulukları sıklıkla karşılaşılan bir sorun. Hastalarıma, bu şikayetlerinde fraksiyonel karbondioksit lazer cihazını tavsiye ediyorum. Geri dönüşler oldukça iyi. Karbondioksit lazer cihazından vajinal dokuya aktarılan enerji ile dokuda ısı üretilir. Bu ısı etkisi ile dokuda kollajen ve elastin molekülleri parçalanır. Sağlam komşu kısımlarda doku iyileşmesi sağlanır böylece genital bölgedeki koyu lekeler açılır.

Merhaba hocam, lazer epilasyonlar sonrası vajinamda koyulaşma oldu, bu sorunu nasıl giderebilirim?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, geçmiş olsun. Genital bölgedeki koyulaşmaları fraksiyonel karbondioksit lazer ile 2 ya da 3 seansta ve kombine ettiğim mezoterapi uygulaması gideriyorum

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.