Vajina Beyazlatma Nedir, Nasıl Yapılır?

Vajina Beyazlatma Nedir, Nasıl Yapılır?

Kadınların vulva olarak da bilinen dış genital bölgelerinde; gebelik, cilt hastalıkları, hormonal nedenler, yaşın ilerlemesi, doğum kontrol hapı kullanımı, polikistik over sendromu, epilasyon, ağda, genetik durum ve menopoz gibi sebeplerle kararma sorunu ortaya çıkar.

Estetik olarak rahatsızlık verici olan bu durum için bir çok kadın renk açıcı çözümler arar. En temel yaklaşım;

Lazer uygulaması (fraksiyonel karbondioksit lazer)

Piyasada çok sayıda renk açıcı özelliği olduğu iddia edilen kozmetik krem bulunmakta. Ancak genel olarak kremler renk açmada yeterli olmaz.

Vajina Beyazlatma işleminde ana çözüm; lazer uygulamalarıdır, yani bleaching.

Lazer uygulamaları, istenen sonuçları elde etmek için 4-6 hafta aralıklarla 1 veya 2 kez uygulanan cihazlı iyileştirme sistemleridir.

Renk açmak istenen bölgeye uygulanan lazer sonrası yüzeyel dokuda aralıklı (fraksiyonel) hasarlar oluşmakta, hasarsız bölgelerden gelen yeni ve taze dokular sayesinde belirgin bir şekilde renk açılması gözlenmekte.

Genel olarak 2 farklı lazer sistemi genital bölgede etkilidir. İkisi arasında doku derinliği etkisi daha fazla olanı karbondioksit lazer uygulamasıdır. Yüzeyden yaklaşık 750 mikron derine ulaşabilen ve burada aralarında sağlam doku bırakarak aralıklarla hasar oluşturan bu uygulama sonrasında belirgin bir kalite farkı ve açık renkli yeni doku tamiri oluşmaktadır.

Karbondioksit lazer 10600 nanometre dalga boyuna sahiptir. Lazer ışınlarının yüzeyel dokuda meydana getirdiği hasarlanma sonrası onarım işlemini gerçekleştiren cilt dokusu daha parlak, daha açık renkli ve canlı bir görünüm sergiler...

14 yorum
Sena
Merhaba doktor bey. Vajina beyazlatma için radyofrekans mı yoksa lazer mi öneriyorsunuz. Gördüğüm kadarıyla siz iki yöntemi de kullanıyorsunuz.
Op.Dr.Uzay Yıldırım
iyi günler. Evet ben hem radyofrekans hem de fraksiyonel karbondioksit lazer cihazlarını kullanıyorum. Ama, Radyofrekans cihazı ile vajina sıkılaştırma, lazer cihazı ile vajina beyazlatma tedavsi yapıyorum. Zaten radyofrekans ile genital beyazlatma yapılmaz. sağlıklı günler dilerim.
C...
Uzay Bey iyi günler. genital bölgemde ağda sonrası kararma oldu. Denemediğim krem kalmadı ama hiç bir değişiklik olmadı. Lazer bu konuda kesin çözüm müdür? Bir de fiyatları hakkında bilgi verir misiniz?
Op.Dr.Uzay Yıldırım
Genital bölgede renk açıcı olarak kremler maalesef yeterli olmaz. Bu bölgede fraksiyonel karbondioksit lazer uygulamaları çok iyi sonuç veriyor. Bu uygulama seans olarak 2 ya da 3 seferde etkili oluyor. Fiyatlarla ilgili olarak telefonda yardımcı olabilirim ama pahalı olmadığını söyleyebilirim.
S...
Hocam, genital bölgede beyazlatma için lazerlerin fiyatlarını çok farklı söylüyorlar bunlar aynı cihaz değil mi?
Op.Dr.Uzay Yıldırım
Merhaba. Genital bölge beyazlatmada iki farklı lazer sistemi var. Biri erb lazer diğeri ise fraksiyonel karbondioksit lazer. Daha etkili ve kısa sürede sonuç vereni fraksiyonel karbondioksit lazerdir. Fiyatlar buna göre değişkenlik gösterebilir. İyi günler dilerim.
D...
merhabalar hocam. Genital bölge kararma sorunum için en etkili yöntem hangisi. Lazer mi, ameliyat mı yoksa kremler mi?
Op.Dr.Uzay Yıldırım
Merhaba, sizi muayene etmeden ne desem doğru olmaz ama ameliyatla beyazlatma diye bişey yok. Kremler ise çok hafif kararmalarda bazen etkili tabii ki en etkilisi lazer olur ama yine de muayene edelim...
A...
İyi günler hocam, Sir ağda sonrası genital bölgemde koyulaşma var sizin yönteminizin maliyetini öğrenebilir miyim?
Op.Dr.Uzay Yıldırım
İyi günler, Ben genital beyazlatma için fraksiyonel karbondioksit lazer, gerekirse mezoterapi ve krem kombinasyonu kullanıyorum. Kremleri eczanelerden alacaksınız fiyatlarını oradan öğrenebilirsiniz. Lazer uygulaması 2 ya da 3 seans olacak bu sizin doku cevabınızla ilgili. Yani toplam bir maliyet ancak uygulama sonrası belli olabilir.
Melike
Doktor bey, ağda sonrası bikini bölgemde kararma oldu ve çok rahatsızım. Lazerle beyazlatma kesin çözüm olabiliyor mu?
Op.Dr.Uzay Yıldırım
İyi günler, geçmiş olsun. Çok sık rastladığım bir sorun. Fraksiyonel karbondioksit lazere ilaveten mezoterapi ve krem desteği ile istediğimiz sonuca ulaşmamız mümkün olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.
Türkan
Doktor bey iyi günler, Konya'da yaşıyorum ama sizin yeriniz Ankara'daymış. Konya'da tedavi yapıyor musunuz? Benim sorunum vajinamda kararma var, doğumdan sonra oldu.
Op.Dr.Uzay Yıldırım
Geçmiş olsun. Evet ben Ankara Çukurambar'dayım. Maalesef Konya'da bu konuda size yardımcı olamam. Ancak lazerle beyazlatma ve mezoterapi uygulamam yaklaşık 45 dakika sürüyor. Kısa sürede Konya'ya dönecek şekilde Ankara'ya gelebilirseniz yardımcı olabilirim. İyi günler dilerim.
Nehir
İyi günler doktor bey. Genital bölgedeki kararmalar için lazer dışında krem tedavisi öneriyor musunuz?
Op.Dr.Uzay Yıldırım
İyi günler, Genital beyazlatmada lazer yanısıra, mezoterapi ve krem tedavilerini kombine olarak kullanmak çok fayda veriyor. Tabii kararmanın şiddetine göre karar vermek daha doğru olur. Sağlıklı günler dilerim.
Ceyda
Merhaba hocam. Biraz araştırdım da bu mevsim vajina beyazlatma için pek uygun değil gibi. Sizce yapptırabilir miyim?
Op.Dr.Uzay Yıldırım
Merhaba, iyi günler. Vajina beyazlatma sonrası bir süre özenli bir bakım, cinsel ilişkide 10 gün kadar sınırlama gerekli oluyor. Yaz bitti ama tatil sezonu devam ediyor. İşlemi takip eden dönemde havuz ya da deniz tatili yapacaksanız dönüşte bunu uygulamak daha doğru olur. Ama sezonu kapattıysanız seanslara başlayabiliriz.
Leyla
Hocam iyi günler, genital beyazlatma ile koltuk altı renk açma işlemi birlikte olabilir mi?
Op.Dr.Uzay Yıldırım
Merhaba, Sistem olarak aynı lazer uygulamasını yapıyoruz. İyi günler dilerim.

Doktorunuza Sorun

Labioplasti

Labioplasti

Kadınlarda cinsel organların dıştan gözüken kısımları dudaklar; büyük ve küçük dudaklar. Tıbbi isimlendirmede “LABİUMLAR”.

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus tedavisinde bilişsel, davranışsal ve dinamik psikoterapiler yer almaktadır. Bu tedavi yaklaşımına “hollistik cinsel terapi” denir.

Vajina İç Dudak Estetiği

Vajina İç Dudak Estetiği

Estetik anlayış herkese göre farklılık arz eder. Ayrıca sadece görünen yerler bazen görünmeyen yerlerin de estetik desteğe ihtiyacı vardır.

Lazerle Vajina Gençleştirme

Lazerle Vajina Gençleştirme

Kararan ve canlı görünümünü yitiren genital bölgede karbondioksit lazer uygulaması ile gerek dış gerek iç kısımda meydana gelen yenilenme, daha genç ve sağlam görünümlü ayrıca da doğal renkli yeni bir genital bölge oluşturur.

VIVEVE ile Vajinal Sıkılaştırma

VIVEVE ile Vajinal Sıkılaştırma

VIVEVE, yarım saatlik bir işlem ile tek seansta uygulanan, ameliyatsız, ağrısız, etkili ve güvenli bir vajinal sıkılaştırma seçeneği. Gelişmiş bir teknolojik uygulama.