Genital Estetik

Kadınların vulva olarak da bilinen dış genital bölgelerinde; gebelik, cilt hastalıkları, hormonal nedenler, yaşın ilerlemesi, doğum kontrol hapı kullanımı, polikistik over sendromu, epilasyon, ağda, genetik durum ve menopoz gibi sebeplerle kararmalar olabilir.

Estetik olarak rahatsızlık verici olan bu durum için birçok kadın renk açıcı çözümler arar. En temel yaklaşım;

Vajina beyazlatma, vaginal bleaching işlemidir.

Piyasada çok sayıda renk açıcı özelliği olduğu iddia edilen kozmetik krem bulunmaktadır. Ancak genel olarak kremler renk açmada yeterli olmaz.

Vajina Beyazlatma işleminde ana çözüm; bleaching uygulamalarıdır.

Vajina beyazlatmada uygulanabilen Lazer işlemlerinde, istenen sonuçları elde etmek için 3-6 hafta aralıklarla 2 veya 3 kez uygulama yapılır ve her bir seans sonrasında iyileşme için en az on beş gün süreye ihtiyaç duyulur.

Bir diğer etkin tedavi ise genital mezoterapi işlemidir. Tıpkı yüz, boyun, gıdı, dekolte gibi alanlarda olduğu gibi iyileştirici etkinliğe sahip serumlar, küçük enjeksiyonlar şeklinde bu bölgeye verilir ve beyazlatma için gereken doku yanıtı tetiklenir. Teknolojik uygulamalarda ortaya çıkan kabuklanma ve yara iyileşmesi süreci olmaksızın bir sonuç elde edilir. Aslında yapılan işlem ana fikir olarak vücudun kendi iyileşme mekanizmalarını travma yapmaksızın harekete geçirmektir.

Genital beyazlatmada yüzeyel olarak kullanılan kremlerin içindeki etkin maddelerin daha fazlası direkt olarak cilt altına enjekte edildiği için çok daha iyi bir yanıt elde etmek mümkündür. Genital beyazlatma için yapılan genital mezoterapi işlemi yaklaşık 15 dakikada tamamlanır ve ekstra bakım gerektirmez. İlişki kısıtlaması olmaz ancak yüzeyel nemlendiricilerle hafif masajlar yapmak yeterli olur. Banyo ya da ilişki kısıtlaması olmaksızın etkili bir sonuç almak mümkün olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir