Vajina Beyazlatma Nedir, Nasıl Yapılır?

Kadınların vulva olarak da bilinen dış genital bölgelerinde; gebelik, cilt hastalıkları, hormonal nedenler, yaşın ilerlemesi, doğum kontrol hapı kullanımı, polikistik over sendromu, epilasyon, ağda, genetik durum ve menopoz gibi sebeplerle kararma sorunu ortaya çıkar.

Estetik olarak rahatsızlık verici olan bu durum için bir çok kadın renk açıcı çözümler arar. En temel yaklaşım;

Lazer uygulaması (fraksiyonel karbondioksit lazer)

Piyasada çok sayıda renk açıcı özelliği olduğu iddia edilen kozmetik krem bulunmakta. Ancak genel olarak kremler renk açmada yeterli olmaz.

Vajina Beyazlatma işleminde ana çözüm; lazer uygulamalarıdır, yani bleaching.

Lazer uygulamaları, istenen sonuçları elde etmek için 4-6 hafta aralıklarla 1 veya 2 kez uygulanan cihazlı iyileştirme sistemleridir.

Renk açmak istenen bölgeye uygulanan lazer sonrası yüzeyel dokuda aralıklı (fraksiyonel) hasarlar oluşmakta, hasarsız bölgelerden gelen yeni ve taze dokular sayesinde belirgin bir şekilde renk açılması gözlenmekte.

Genel olarak 2 farklı lazer sistemi genital bölgede etkilidir. İkisi arasında doku derinliği etkisi daha fazla olanı karbondioksit lazer uygulamasıdır. Yüzeyden yaklaşık 750 mikron derine ulaşabilen ve burada aralarında sağlam doku bırakarak aralıklarla hasar oluşturan bu uygulama sonrasında belirgin bir kalite farkı ve açık renkli yeni doku tamiri oluşmaktadır.

Karbondioksit lazer 10600 nanometre dalga boyuna sahiptir. Lazer ışınlarının yüzeyel dokuda meydana getirdiği hasarlanma sonrası onarım işlemini gerçekleştiren cilt dokusu daha parlak, daha açık renkli ve canlı bir görünüm sergiler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.