Genital Estetik

Kadınlarda genital bölgenin dışaradan görünen en belirgin parçası vajina dış dudaklarıdır.

Özellikle Vajina Dış Dudaklarında şekil bozukluğunun olması, genital bölgede estetik sorunları da beraberinde getirir.

Yaşlanma, menopoz, hızlı kilo kayıpları, çok zayıf bir beden yapısına sahip olmak, bazı cilt hastalıkları, travmalar, vajinal doğumlar, geçirilmiş operasyonlar gibi bir çok sebepten dolayı vajina dış dudakları silik, sarkık görülebilir.

Vajina dış dudaklarında böylesi bir estetik sorun yaşayan kadınlarda dış dudaklara hacim kazandırmak ve daha estetik bir görünüm sağlamak için Vajina Dış Dudak Dolgusu işlemi uyguluyoru.

 

Vajina Dış Dolgusu Nedir?

Vajina dış dudak dolgusu işleminde kullandığım dolgu materyalleri vücudun diğer yerleri (yüz, dudak, boyun, el vb.) için kullanılan dolgu materyallerinin neredeyse aynısı.

İçeriğindeki hyaluronik asit maddesi ile zaten vücudumuzda var olan kollajen dokuda artış sağlanır ve daha gacimli ve düzgün görünümlü vajina dış dudakları ortaya çıkarılabilir.

 

Vajina Dış Dudak Dolgusu Uygulaması Ağrılı Mıdır?

Vajina dış dudak dolgusu uygulamaları enjeksiyonlu uygulamalardır ancak derin enjeksiyonlar şeklinde değil, yüzeysel enjeksiyonlar şeklinde uygulanır.

Uygulama öncesi anestezik bir krem sürülüp kısa bir süre beklenirse ya da kısa süreli sedasyon anestezisi uygulanırsa uygulama esnasında ağrı hissedilmez.

 

Vajina Dış Dudak Dolgusu Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Vajina dış dudak dolgusu uygulaması sonrasında özel ve zor bir bakım gerekmez.

Yaklaşık 24 saat dış dudak bölgesine su değdirilmemesi ve sonrasında bakım kremleri ile hafif masajların yapılması yeterlidir.

Bu uygulamadan sonra yaklaşık 3 günlük bir cinsel ilişkiden kaçınma süresi de yeterli olacaktır.

 

Vajina Dış Dudak Dolgusu Fiyatları

Ankara’da Vajina Dış Dudak Dolgusu fiyatları ve daha fazlası hakkında bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir