Genital Estetik

Kadınlarda genital bölgenin dışarıdan görünen en belirgin parçası dış dudaklardır. Özellikle dış dudaklarda şekil bozukluğunun olması, genital bölgede estetik sorunlara yol açabilir. Yaşlanma, menopoz, hızlı kilo kayıpları, zayıf beden yapısı, cilt hastalıkları, travmalar, vajinal doğumlar, ameliyatlar gibi birçok sebep vajina dış dudaklarının silik ve sarkık görünmesine neden olabilir. Vajina dış dudaklarında bu estetik sorunu yaşayan kadınlar, dış dudaklara hacim kazandırmak ve daha estetik bir görünüm elde etmek amacıyla Vajina Dış Dudak Dolgusu işlemi yaptırabilirler.

Vajina Dış Dudak Dolgusu Nedir?

Vajina dış dudak dolgusu işleminde kullanılan dolgu malzemeleri, vücudun diğer bölgeleri için kullanılan dolgu malzemeleriyle neredeyse aynıdır. Bu malzemeler içinde bulunan hyalüronik asit, vücutta zaten bulunan kollajen dokusunu artırarak daha dolgun ve düzgün görünen vajina dış dudaklarını yeniden şekillendirmeye yardımcı olabilir.

Vajina Dış Dudak Dolgusu Uygulaması Ağrılı Mıdır?

Vajina dış dudak dolgusu uygulamaları enjeksiyonlarla yapılır, ancak bu enjeksiyonlar derin değil yüzeysel olarak uygulanır. Uygulamadan önce anestezik bir krem sürülerek veya kısa süreli sedasyon anestezisi uygulanarak ağrı hissi en aza indirilir.

Vajina Dış Dudak Dolgusu Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Vajina dış dudak dolgusu uygulaması sonrasında özel ve zorlu bir bakım gerektirmez. Yaklaşık 24 saat boyunca vajina dış dudak bölgesine su değdirilmemesi ve sonrasında bakım kremleriyle hafif masajların yapılması yeterlidir. Ayrıca, uygulamadan sonra yaklaşık 3 gün boyunca cinsel ilişkiden kaçınılması tavsiye edilir.

Vajina Dış Dudak Dolgusu Fiyatları

Ankara’da Vajina Dış Dudak Dolgusu fiyatları ve daha fazla bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir