Genital Estetik

Labium majus yani büyük dudaklar, halk arasında dış dudaklar olarak bilinen yapılar, kadın cinsel organlarının dışarıdan görülen en büyük kısımlarıdır. Vajina dış dudaklarının şekil bozuklukları, doğuştan veya sonradan ortaya çıkabilen nedenlerle meydana gelebilir. Vajina dış dudakları, çok büyük veya çok ince olabilir, hatta sarkık bir görünüme sahip olabilir.

Halk arasında vajina dış dudak sarkması olarak da bilinen bu durum, aslında büyük dudakların şekil bozukluğunu ifade eder. Normalde, ergenlik öncesi dönemde bir kız çocuğunun dış dudakları genellikle pürüzsüz ve incedir, ancak ergenlikle birlikte kadınlık hormonlarının etkisiyle büyümeye ve dolgunlaşmaya başlar. Ayrıca fazla kilo alımı, dış dudaklarda hacim artışına neden olabilir. Ancak bu süreçler sona erdiğinde, yani menopoz dönemine girildiğinde veya fazla kilo kaybı yaşandığında, dış dudaklarda aniden hacim kaybı ve sarkma meydana gelebilir.

Kadınlar her yaşta bakımlı ve güzel hissetmek isterler. Vajina dış dudaklarında görülen bu sarkma durumunda, genital bölgeye uygulanan mezoterapi ve dolgu işlemleri sayesinde dış dudaklarda hacim kazanma ve gençleşme sağlanabilir. Bu uygulamalar, medikal estetik alanında yıllardır yüz, boyun, dekolte, eller ve hatta popo bölgelerinde uygulanan bir tür genital bölge gençleştirme işlemidir.

Benim tedavim, enjeksiyonla dolgu malzemeleri veya vitaminli serumlar kullanarak vajina dış dudak sarkması tedavisini içerir. Bu tedavi, hyaluronik asit içeren dolguların dış dudaklara küçük miktarlarda enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Genital bölge enjeksiyonları potansiyel olarak ağrılı olabilir, bu nedenle işlem öncesinde bölgeye anestezik krem uygulanır. İşlem sonrasında hafif bir masaj yapılır ve daha sonra iyileşmeyi hızlandırmaya yardımcı olan kremler kullanılır. Yaklaşık 3 hafta içinde istenen sonuçlar elde edilir ve vajina dış dudak sarkması tedavisi tamamlanmış olur.

Vajina Dış Dudak Sarkması Tedavisi Ne Kadar Süre Etkilidir?

Vajina dış dudak sarkması tedavisi sonuçları yaklaşık 3 hafta içinde ortaya çıkar ve genellikle 1-1,5 yıl sürebilir.

Vajina Dış Dudak Sarkması Tedavisi Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tedavi öncesinde bölgenin tüylerinin temizlenmesi uygun olabilir, ancak gerekli değildir. Tedavi sonrasında, işlem yapılan bölgenin 1 gün boyunca suyla temas etmemesi gerekebilir. Ayrıca, masaj yapmak hem iyileşmeyi destekleyebilir hem de etkin sonuçlar elde edilmesine yardımcı olabilir. Ankara’da Vajina Dış Dudak Sarkması Tedavisi fiyatları ve daha fazla bilgi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir