Depo

VIVEVE,
TEKNOLOJİ KADINLARIN HİZMETİNDE,

tam da olması gerektiği gibi

Elektromanyetik ışıma sistemlerinden biri olan radyofrekans (RF), derinin yüzeyindeki epidermis tabakasına zarar vermeden, yüzeyden 3-5 mm. derinlikte yer alan dermis bölgesinde enerji yoğunluğu oluşturmakta ve bu bölümde ortaya çıkardığı termal (ısı) etki sonucunda doku yenilenmesi ve sıkılaşmasında çok etkin bir role sahip olan kollajen sentezini tetiklemektedir. Radyofrekans uygulaması vücudun uygun olan her hangi bir yerine yapılabilir ve uygulamayı takiben başlayan yeni kollajen sentezi sonrası, uygulama bölgesi daha genç ve sıkı bir hale gelir.

Kadınlarda vajinal destek dokuları; gebelik, doğum (özellikle normal doğum), genetik yatkınlık veya bu bölgede yapılmış başarısız cerrahi girişimler sebebiyle zarar görebilir ve gevşeklik meydana gelebilir.

Gevşekliğin olduğu kadınlarda idrar kaçırma, vajina bölgesinde sarkma ve kalitesi azalmış bir cinsel yaşam ortaya çıkar.

Çözüm, sıkılığını kaybetmiş vajinanın eski haline gelmesini sağlamaktır.

Hafif gevşekliğin olduğu kadınlarda, Kegel egzersizleri adı verilen kasları kasıp gevşetme tedavileri olumlu sonuç verebilir.

İleri düzey gevşeklik varlığında çoğu kez ameliyatla çözüm aranır. Ameliyatlar yaşamı kısıtlayıcı, en az 3 aylık iyileşme süreci gerektiren ve prosedürün içinde anestezi gerekliliğinin olduğu ameliyathane uygulamalarıdır.

Ancak artık ameliyatsız bir seçenek olan yeni bir yöntem var; VIVEVE.

Hastanın ne tip bir tedaviden fayda göreceğini, bu alanda deneyimli bir doktorun yapacağı jinekolojik muayene ile anlamak mümkün.

VIVEVE, bir monopolar radyofrekans (RF) sistemi.

VIVEVE, yarım saatlik bir işlem ile tek seansta uygulanan, ameliyatsız, ağrısız, etkili ve güvenli bir vajinal sıkılaştırma seçeneği.

Gelişmiş bir teknolojik uygulama.

VIVEVE, uygulama alanı; genital estetik ve vajinal sıkılaştırma

VIVEVE, uygulama bölgesi; introitus olarak da isimlendirilen vajinanın giriş bölümü. Vajinanın, dış tarafa yakın olan üçte birlik kısmı. Bu bölge, cinsel tatmin anlamında vajinanın diğer bölümlerinden daha fazla işleve sahip.

VIVEVE uygulanacak hastanın bu prosedür için uygun olup olmadığına jinekolojik bir muayene ile karar veriyoruz. Aktif bir vajinal enfeksiyonu olmadığından emin olduğumuz hastada, yaklaşık yarım saatlik uygulama ile işlemi gerçekleştiriyoruz.

VIVEVE, anestezi gerektirmeyen ağrısız bir işlem olduğu için aç olmak şart değil.

VIVEVE bir ameliyat olmadığı için, tıpkı diğer cihazlı cilt uygulamalarında olduğu gibi muayenehanede yapılıyor.

VIVEVE tedavisi alacak hastalarda metal protez, kalp pili olmamalı ayrıca gebelik varsa tedaviyi doğum sonrasına erteliyoruz.

VIVEVE uygulaması, introital (vajinal kanalın üçte bir dışa yakın kısmı) bölgeye, saat kadranına göre “11-1” aralığı hariç olacak şekilde monopolar radyofrekans atışlar şeklinde yapılıyor.

Atışlar, her hasta için özel olan, tek kullanımlık problar aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Aktarılan enerji, 90 jul/cm2 olacak şekilde ayarlanıyor.

Cildin 3-5 mm. altında yoğunlaşan enerji nedeniyle ortaya çıkan ısı etkisi, bu bölgede fibroblastları aktifleştirerek yeni kollajen sentezini tetikliyor. Yüksek teknolojiye sahip VIVEVE başlığının ayrıca ortaya çıkan ısının, cildin daha yüzeyel tabakalarında yanık olmasını önleyici soğutucu etkisi var.

İşlem yaklaşık yarım saatte tamamlanıyor. İşlem sonrası ilk ilişki 2-3 gün sonra olabilir. Uygulamayı takiben 30-90 gün içinde maksimum etki ortaya çıkıyor.

VIVEVE sonrası ortaya çıkan etkin vajinal sıkılaşma ile daha kaliteli bir cinsel yaşam, idrar kaçırmanın azalması veya yok olması gibi sonuçlara ulaşıyoruz.

VIVEVE, kadınları daha güvenli ve mutlu hale getiriyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.