Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarının onarımında iki farklı yöntem bulunmaktadır: geçici ve kalıcı. Günlük dilde geçici yönteme kısa vadeli, kalıcı yönteme ise uzun vadeli denir. Hangi yöntemin tercih edileceği, sonraki ilişkinin ne zaman gerçekleşeceğine bağlı olarak belirlenir.

Eğer takip eden dönemdeki ilk ilişki, yaklaşık on gün içinde gerçekleşecekse, geçici yöntemle kızlık zarı dikimi tercih edilir. Ancak bu süre daha uzunsa, kalıcı yöntem tercih edilir. Kalıcı kızlık zarı tamiri için iyileşme süreci gerektiği unutulmamalıdır ve bu süre yaklaşık üç haftadır.

Geçici veya kalıcı yöntemle kızlık zarı dikimi sonrasında, bazı basit önlemlere dikkat etmek önemlidir. İşlem sonrasında bölgenin enfeksiyon riski taşıdığını unutmamak gerekir. Bu nedenle, doktorun önerdiği antibiyotikleri düzenli olarak kullanmak önemlidir. Yara bölgesine su temasından kaçınılmalı ve bu bölge yıkanmamalıdır. İşlem sonrasında bazı hastalar, merakları nedeniyle işlem bölgesini elle kontrol etmek isteyebilirler, ancak bu yanlış bir uygulamadır. Bu bölgede tamir işlemi gerçekleştirildi ve dokuların sağlıklı bir şekilde iyileşip istenen sonucu elde etmesi için onlara zaman verilmelidir. Ayrıca, yaklaşık üç hafta sonunda bir doktora muayene olmak da önemlidir.

Sağlıklı günler dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir