Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarının tamirinde 2 farklı yöntem var. Biri kısa süreli olan diğeri ise uzun süreli olan. Günlük dilde ilkine geçici diğerine ise kalıcı yöntem diyoruz. Aslında yöntemin seçimini sonraki ilişkinin ilk olarak ne zaman olacağı belirliyor.

Takip eden dönemdeki ilk ilişki eğer on gün gibi kısa bir sürede olacaksa geçici yöntemle kızlık zarı dikimi yapıyorum. Ama bu süre daha uzun olacaksa o zaman kalıcı olanı tercih ediyorum. Kalıcı zar tamirinde bir iyileşme süreci gerekiyor bu da yaklaşık 3 hafta.

Gerek kalıcı gerekse geçici yöntemle kızlık zarı dikimi sonrasında bazı basit tedbirlere uymak çok fayda sağlıyor.

İşlem sonrasında o bölgenin enfeksiyona açık olduğunu unutmamak gerekir. bu yüzden mutlaka antibiyotik kullanımına özen gösterilmeli. Yara yerine su değdirmemek gerek ayrıca orası yıkanmamalı. Bazen merak yüzünden işlem bölgesinin dışardan bakı ile gözlenmesi için o bölgeyi elleyen hastalarımız oluyor. Bu yanlış bir uygulama. Orada tamir işlemi gerçekleşti ve dokuların sağlıklı iyileşip istenen sonucu çıkarması için onlara izin vermek gerekir. Ayrıca yaklaşık 3 hafta sonrasında muayene olmak çok iyi olur.

Sağlıklı günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir