İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir?

1 Yorum

Merhaba idrarımı yaparken yanma var ve karnımı tutmak zorunda hissediyorum yaparken çünkü çok ağrıyor. Buna ne iyi gelir yardımcı olabilir misiniz?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 29 Eylül 2018

İdrar yolu enfeksiyonun tedavisinde doğru yaklaşım; antibiyotik kullanımıdır. Ağrıyı hafifletmek için spazm giderici ve ağrı kesici ilaçlar uygundur. Bol sıvı tüketimi tedaviye yardımcı olur. Karın ağrılarını gidermek için sıcak su torbası da uygun olur. Ayrıca üşütmemek, alkol almamak ve acı yememek te bu dönemin rahat geçirilmesine katkı sağlar.

Merve Hanım 1 Yorum

bende idrar yolu enfeksiyonu var. üşüttüğüm zaman bazen üşütmesemde ortaya çıkıyor sık idrara çıkıyorum ve az az kanamalı oluyor ve sonrasında ağrı oluyo karın altım sürekli şiş ve kasıklarımda ağrılar var hiç iyileşemiyorum. İdrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 21 Kasım 2018

Geçmiş olsun. Son bir yılda üçten fazla idrar yolu enfeksiyonu yaşadıysanız bu tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonuna işaret eder. Detaylı inceleme gereklidir. Tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonlarında uzun süren antibiyotik tedavisi gerekebilir. Tedaviye ek olarak probiyotikler ve C vitamini kullanımı önerebilirim.

Fatma Hanım 1 Yorum

Bir süredir idrar yaparken hafif bir yanma oluyordu onu geçiştirmişim.Şimdi çok daha ilerledi yanma ve köpüklü idrar şikayetiyle doktora gittim.İdrar yolu enfeksiyonu olmuşum. İdrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 25 Aralık 2018

İdrar yolu enfeksiyonunda, fizik muayeneden sonra kesin tanı için idrar örneği alınarak idrar tahlili ve idrar kültürü yapılmalı. Sonuçlar değerlendirildikten sonra gerekli görülmesi halinde tedavide antibiyotikler kullanılmalıdır. Enfeksiyona eşlik eden yüksek ateş varsa, gözetim gerektiği için bazı hastalarda hastaneye yatış gerekebilmekte. Yine mutlaka antibiyotik tedavisi uygulanmalı.

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.