Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus, kadınlarda vajinanın dışa yakın 1/3 kısmında yer alan kasların istem dışı (kontrolsüz) kasılması sonucu cinsel ilişkiye girememe sorunu.

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus tedavisinde bilişsel, davranışsal ve dinamik psikoterapiler yer almakta. Bu tedavi yaklaşımına “hollistik cinsel terapi” denir.

Bilişsel yaklaşımda hasta tedavi sırasında, kızlık zarı, genital organlar, vajina yapısı, ilk kez ilişki gibi cinsellikle ilgili konularda doğru olarak bilgilendirilir.

Davranışsal yaklaşımlar, kişinin kendi başına veya eşiyle yapacağı basit egzersizlerle kendisini keşfetmesi, kendi genital organlarını tanıması için yapılan uygulamalı bir öğrenme tedavisi. Bu egzersizler, masaj egzersizleri, Kegel egzersizleri, ayna egzersizi, soluk egzersizi ve parmak egzersizleridir.

Dinamik yaklaşım ise bilinç altında çözüme kavuşmamış cinsel sorunları irdeleyerek bunlara çözüm arar.

Vajinismus, çiftin ortak sorunudur

Vajinismusun bir aile problemi olarak görülmesi; yani erkek ve kadının ortak bir sorunu olarak düşünülmesi son derece önemli. Bundan ötürü eşler kesinlikle birbirini suçlamamalı ve özellikle tedavi süresince birbirlerine karşı anlayışlı olmalı.

Doktorunuza Sorun

Labioplasti

Labioplasti

Kadınlarda cinsel organların dıştan gözüken kısımları dudaklar; büyük ve küçük dudaklar. Tıbbi isimlendirmede “LABİUMLAR”.

Vajina İç Dudak Estetiği

Vajina İç Dudak Estetiği

Estetik anlayış herkese göre farklılık arz eder. Ayrıca sadece görünen yerler bazen görünmeyen yerlerin de estetik desteğe ihtiyacı vardır.

Lazerle Vajina Gençleştirme

Lazerle Vajina Gençleştirme

Kararan ve canlı görünümünü yitiren genital bölgede karbondioksit lazer uygulaması ile gerek dış gerek iç kısımda meydana gelen yenilenme, daha genç ve sağlam görünümlü ayrıca da doğal renkli yeni bir genital bölge oluşturur.

VIVEVE ile Vajinal Sıkılaştırma

VIVEVE ile Vajinal Sıkılaştırma

VIVEVE, yarım saatlik bir işlem ile tek seansta uygulanan, ameliyatsız, ağrısız, etkili ve güvenli bir vajinal sıkılaştırma seçeneği. Gelişmiş bir teknolojik uygulama.