Doğum Sırasında Vajina Estetiği Yapılır Mı?

1 Yorum

Sezaryen doğum sırasında vajina estetiği ameliyatı da yapılabilir mi yoksa daha sonraki bir zaman diliminde mi yaptırmak gerekir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 29 Eylül 2018

Doğum sırasında genital estetik yapmak çok mümkün değil. Çünkü gebelikte bazı fizyolojik değişiklikler oluşuyor ve doğum sırasında da doğum kanalından bebeğin geçmesi sırasında ödem oluşabiliyor. Gebelikte kanlanma artıyor. Ayrıca yapılan cerrahi ile birlikte enfeksiyon riski olabiliyor, lohusalık döneminde kanamalar devam edebiliyor. Bunlardan dolayı uygun şartlar olmadığından, doğum sırasında estetik yapmak çok da doğru değildir.

Günnur Hanım 1 Yorum

Hocam ne zamandır vajinamdaki görüntüden rahatsızım doğumum da yaklaşıyor.İkisini aynı zamanda yaptırabilirmiyim???

Op. Dr. Uzay Yıldırım 15 Kasım 2018

Doğum sırasında genital estetik yapmayı uygun bulmuyorum. Lohusalık döneminde kanamalar devam edeceğinden, yapılan cerrahi ile birlikte enfeksiyon riski olur. Bu yüzden doğum sırasında estetik yapmak doğru değildir. Genital estetiği, doğumdan sonraya ertelemenin daha faydalı olacağı kanısındayım.

Gönül Hanım 1 Yorum

İlk bebeğim çok iri doğmuştu bu yüzden vajinamda çok genişleme oldu toparlayamadı pek fazla..Bir sonraki doğumumla beraber vajina estetiğini de aradan çıkarmak doğru olur mu?Doğum sırasında vajina estetiği yapılırmı?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 22 Kasım 2018

Vajina daraltma estetiği, vajina genişlemesi problemi yaşayan ve genel sağlık durumu yerinde olan bütün kadınlara uygulanabilir. Ancak, enfeksiyon riski nedeniyle ameliyatı, doğum sırasında yapmayı uygun bulmuyorum. Estetiğin, doğumdan sonra, uygun şartlar oluştuğunda yapılmasının daha sağlıklı olacağı kanaatindeyim.

Firdevs Hanım 1 Yorum

Uzay bey merhabalar. Doğumum büyük olasılıkla sezaryen olacak bu yüzden uzun süredir düşündüğüm vajina estetiğini de beraber yaptırsam mı diyedüşündüm. Sizce doğum sırasında vajina estetiği yapılır mı?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 25 Aralık 2018

Daha önce gerçekleşmiş doğum öyküsünde, normal doğum sırasında zorlanmalar, gereksiz ve dikkatsiz açılan epizyotomiler ve sonrasında atılan özensiz dikişler, doğum sayısının fazla olması, iri bebek doğurmak veya yaşın ilerlemesi, vajina kaslarının elastikiyetini kaybetmesine ve vajinanın genişlemesine neden olabilmekte. Bütün bu şikayetleri doğumdan sonra ele almanızı bebeğin ve sizin sağlığınız için daha güvenli buluyorum.

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.