Kararmış Vajina Nasıl Beyazlatılır?

Kararmış vajinanın beyazlatılması için ne yapılabilir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Vajinayı çevreleyen doku diğer bölgelere göre daha koyudur. Bölgede oluşan kararmalar yaş ilerledikçe artar. Bazı kişilerde genetik yatkınlık da söz konusu olabilir. Genital bölgedeki tüyleri yok etmek için kullanılan ağda, jilet lazer epilasyon gibi uygulamalar da rengin koyulaşmasına sebep olur. Kararmayı gidermek için pek çok kozmetik ürün bulunsa da bu ürünler kimyasal içerikleri nedeniyle bölgeyi olumsuz etkileyebilir. Günümüzde lazer teknolojisinin yardımıyla, bu kararmalar, oldukça tatmin edici sonuçlar verecek şekilde giderilebilmekte. Beyazlatma işlemi Fraksiyonel Karbondioksit (CO2) lazer ile yapılır.Ffraksiyonel lazer, rengi açılmak istenen bölgeye uygulanmasının ardından doku üst yüzeyinde aralıklı (fraksiyonel) hasarlar oluşturarak, hasarsız bölgelerden gelen yeni ve taze dokular sayesinde belirgin bir şekilde renk açılması sağlar. Böylece genital bölge derisinin renk tonunu açar ve canlı, açık renkli, parlak bir cilt dokusu ortaya çıkar. Uygulama yapılacak bölgenin koyuluğuna bağlı olarak değişebilen bu işlem yaklaşık 20-30 dakika sürer. 3-6 hafta aralıklarla 2 veya 3 seans uygulama yapılır.

Kararmış vajina nasıl beyazlatılır. Çok esmerim ve vajina bölgem tenimden kat kat daha esmer. Bunun bir çözümü var mı kendi ten rengime gelemez mi?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Bunun için çözüm Fraksiyonel CO2 lazer tedavisi. Bu lazer cihazında üretilen enerji kısa aralıklarla başlığa iletilir. Başlık vajinanın şekline uygun olarak üretilmiş silindirik bir yapı ve tabii ki tek kullanımlık. Lazer ışın demetleri, genital bölgede ısı etkisiyle hasar meydana getiriyor. İlgili alan, bu şekilde tedavi edildikten sonra yeni ve kaliteli kollajen üretimi ile koyulukların açılmasını sağlıyoruz.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.