Vajina Estetiği Neden Uygulanır?

Vajina estetiği ne gibi durumlar için uygulanabiliyor? Ben bazı kısımlardan memnun değilim.Bilgi verebilirmisiniz?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Genel olarak genital estetik, genital organların görüntüsünden rahatsız olunduğu, cinsel ilişkiden zevk alınmadığı durumlarda; doğum sonrası oluşan genişlemelerde ve yaşa bağlı sarkmalarda tercih ediliyor. İç dudaklar; sarkık, büyük ve asimetrik olabilir. Benzer şekilde dış dudaklar da koyu renkli veya çok ince olabilir. Bu şikayetlerin hepsi, labioplasti yani genital estetik operasyonlarıyla rahatlıkla çözülebilmekte. Böylece kadınlar psikolojik olarak kendilerini daha iyi hissetmekte ve daha sağlıklı bir cinsel hayat sürdürebilmekteler.

Hocam benim doğuştan vajinamda şekil bozukluğu var dışarı sarkık bir durum söz konusu. Vajina estetiği ile bu bozukluk düzelir mi?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Doğuştan gelen, vajina yapısındaki fiziksel anormallikler genital estetik ile düzeltilebilir. İç dudakların büyüklüğü nedeniyle oluşan sarkıklık da genital estetik operasyonlarıyla çözülebilmekte. Labioplasti olarak adlandırdığımız iç ve dış dudak küçültme operasyonlarıyla memnun edici sonuçlar elde edilebiliyor.

Vajina estetiği yaptırmak için ilk bebeği doğurmayı beklemekten vazgeçtim. Gerekirse doğumdan sonra yeniden yaptıracağım. Vajina estetiği neden uygulanır vajina daraltmada işe yarar mı?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Günümüzde, hoşa gitmeyen ve psikolojik rahatsızlık yaratan durumlar için kadınların, sorunlarına estetik çözümler araması doğal karşılanıyor. Vajinal kaslarda gevşeklik, vajina kanalında genişleme, vajinadaki şekil bozuklukları, idrar kaçırma gibi şikayetlerde genital estetikten faydalanmak mümkün.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.