Doğumdan Sonra Vajina Nasıl Daraltılır?

1 Yorum

İlk çocuğumu sezaryenle doğurmuştum. İkincisi için normal doğum yapmayı düşünüyorum. Endişem doğum sonrasında vajina çok genişler mi, genişlerse bunun daraltılması için neler yapılabilir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 29 Eylül 2018

Vajina gevşekliğinde en önemli etken normal doğum. Vajinal gevşeklik; cinsel ilişki sırasında partnerini hissedememe ve ilişkiden keyif alamama durumudur. Genişlemiş vajinaya yeniden sıkılık vermek için yapılan ameliyatlara “vajina daraltma ameliyatları “(vajina sıkılaştırma, vajinoplasti, vajen daraltıcı operasyon) isimleri verilir. Ameliyatla vajina sıkılaştırma dışında, radyofrekans ve lazer teknolojileriyle de vajina daraltma tedavisi yapıyorum.

Kader Hanım 1 Yorum

Doğumumdan sonra normal doğum yaptığım için vajinam biraz genişledi. Benim sorum doğumdan sonra vajina nasıl daraltılır? Teşekkürler şmdiden.

Op. Dr. Uzay Yıldırım 15 Kasım 2018

Vajina, doğumlar (özellikle de zor gerçekleşenler), jinekolojik müdahaleler, yaşlanma, menopoz ve cinsel ilişkilere bağlı olarak yıllar içerisinde genişleyebilmekte. Vajinada oluşan genişlemelerde çözüm olarak iki ayrı yöntem uyguluyorum: bunlardan ilki vajinanın cerrahi işlemle daraltılması, diğeri ise lazer ya da monopolar radyofrekans ile ameliyatsız vajina daraltma işlemleridir.

Pınar Hanım 1 Yorum

Doğumdan sonra vajina daraltma ameliyatı olucam. Ameliyatlı ve ameliyatsız seçenekler olduğunu biliyorum. Biraz bilgi verebilir misiniz?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 25 Aralık 2018

Ameliyatsız ve ameliyatlı teknikler ile vajina daraltma operasyonları gerçekleştiriyorum. Vajinoplasti ameliyatında, ortalama 1 saat süren operasyonla vajina arka duvarından bir bölüm alınır, gevşeyen vajina iç kasları sıkılaştırılır ve kesilen kenarlar birbirine dikilerek işlem tamamlanır. Ameliyatsız tekniklerden radyofrekans ve lazer sistemli teknolojildrini uyguluyorum.

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.