İdrarda Kanama Nasıl Geçer?

Hocam verdiğiniz bilgiler çok faydalı öncelikle teşekkürler. Benim sorum idrar kanaması ile ilgili olacak. İdrarı yaparken bir miktar kan geliyor bu nasıl geçer bunun bir çözümü varmı?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

İdrarda kanamanın tespiti için, hastanın, idrar, kan ve radyolojik testler ile değerlendirilmesi gerekir. İdrar yolu enfeksiyonlarında en doğru yaklaşım antibiyotik tedavisidir. İdrarda kanamaya, böbrek ve idrar yolundaki taş sebepse taş kırdırmakla ya da ameliyatla tedavi edilir.

3 gündür idrarımı yaparken kan geliyor. İdrarda kanama nasıl geçer?Bilgiler için teşekkrler.

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Öncelikle tahlillerle ve radyolojik testlerle kanamanın sebebi teşhis edilmeli. İdrar yolu iltihapları çoğu zaman bakteri kaynaklı olduğu için antibiyotik tedavileri öneriyorum. Genellikle, 4-5 günlük antibiyotik kullanımı, tedavi için yeterli olabilmekte. Ayrıca taş-kum gibi durumların da olabileceğini unutmamak gerek.

Ablam 40 yaşında ve 2 gündür idrarından kan geliyor. İdrardaki bu kanama nasıl geçer?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

İdrarınızda kan varsa, konuda uzman bir doktor gözetiminde tedavi olmanız gerekmekte. Ultrason, idrar tahlili, kan tahlili sonuçlarına göre yapacağımız değerlendirmede sebep büyük oranda tespit edilebilmekte. Gerek idrar yolları sağlığı gerekse genel sağlık açısından zamanında teşhis konulabilirse, uygun tedavi protokolüne karar verilebilmektedir.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.