Yumurta Dondurma İşlemi Bakirelerde Nasıl Yapılır?

1 Yorum

Hocam, 32 yaşındayım, bekarım ve yakın zamanda evlenmeyeceğim. Yumurta dondurma işlemi için bekaret bir sorun teşkil eder mi?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 2 Mart 2019

Merhaba, standart olarak, yumurta dondurma işlemi için yapılacak yumurta takipleri ve yumurta toplama işleminde bekaret zarar görür. Ancak çok marjinal bir yaklaşımla yumurta takipleri karından ultrasonla yapılıp, yumurta toplama işleminde de laparoskopik ameliyat yapılırsa bekaret zarar görmez. Sizin durumunuzdaki hastalarımda bekaretin işlem öncesi sağlam olduğunu ve işlemler sebebiyle bunun bozulduğunu bildiren bir rapor yazıp imzalıyorum.

Ziyaretci 1 Yorum

Hocam, uzun bir süre evlilik gibi bir planım yok. Şuan 36 yaşındayım. İleride evlendiğimde yaşımın ilerlemiş olacağı için gebe kalamamaktan korkuyorum.Yumurtalarımı dondrumak istiyorum fakat bakireyim bu işlem bakirelerde nasıl yapılıyor?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 23 Ekim 2019

Yumurta dondurma işlemi sürecinde bekaret zarar görür. Fakat Yumurta takipleri karından ultrasonla yapılıp, yumurta toplama işleminde de laparoskopik ameliyat yapılırsa bekaret zarar görmez. İyi günler.

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.