Yumurta Dondurma İşlemi Bakirelerde Nasıl Yapılır?

Hocam, 32 yaşındayım, bekarım ve yakın zamanda evlenmeyeceğim. Yumurta dondurma işlemi için bekaret bir sorun teşkil eder mi?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, standart olarak, yumurta dondurma işlemi için yapılacak yumurta takipleri ve yumurta toplama işleminde bekaret zarar görür. Ancak çok marjinal bir yaklaşımla yumurta takipleri karından ultrasonla yapılıp, yumurta toplama işleminde de laparoskopik ameliyat yapılırsa bekaret zarar görmez. Sizin durumunuzdaki hastalarımda bekaretin işlem öncesi sağlam olduğunu ve işlemler sebebiyle bunun bozulduğunu bildiren bir rapor yazıp imzalıyorum.

Hocam, uzun bir süre evlilik gibi bir planım yok. Şuan 36 yaşındayım. İleride evlendiğimde yaşımın ilerlemiş olacağı için gebe kalamamaktan korkuyorum.Yumurtalarımı dondrumak istiyorum fakat bakireyim bu işlem bakirelerde nasıl yapılıyor?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Yumurta dondurma işlemi sürecinde bekaret zarar görür. Fakat Yumurta takipleri karından ultrasonla yapılıp, yumurta toplama işleminde de laparoskopik ameliyat yapılırsa bekaret zarar görmez. İyi günler.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.