Adetten Hemen Sonra İlişkiye Girince Hamile Kalınır mı?

1 Yorum

İyi akşamlar hocam, kız arkadaşımla 9 haziran gecesi ve 11 haziran gecesi korunmasız ilişkiye girdik. Kız arkadaşımın adeti 3 haziranda başlayıp 9 haziranda bitmişti. Adetten hemen sonraki ilişkilerde hamilelik olmaz diye biliyoruz. Hamile kalmış olabilir mi ?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 24 Ağustos 2017

Merhaba, iyi akşamlar, Adet esnasında ya da hemen sonrasındaki korunmasız ilişkilerde gebelik olasılığı düşüktür. Ancak unutmayınız ki korunmasız her ilişkiden gebe kalma ihtimali vardır. Gebeliğin olup olmadığını anlamak için kız arkadaşınızın adetini beklememiz gerekir. İyi günler dilerim.

Polen Hanım 1 Yorum

Adetten önce birliktelik gebe kalmayı sağlarmı, adetliyen hamile kalınırmı,adetten 1 gün sonra ilişkiyle gebe kalınırmı,adetten 1 gün önceki ilişkiyle hamile kalınırmı?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 26 Ekim 2018

Adet döneminde girilen korumasız cinsel ilişki, kadınları gebelikten tamamen korumaz. Aynı şekilde adet döneminden sonra gerçekleşen cinsel ilişkilerde de nadiren gebe kalınabilmekte. Adet döneminde hamile kalmak en çok spermlerin yapısı ile açıklanabilir. 72 saate kadar canlı kalabilen spermler, bazı kadınların vajinalarında ya da rahim içi bölgelerinde, ortam şartlarının uygun olmasından dolayı, uzun süre canlı kalabilmekte ve işlevlerini de koruyabilmekte.

Serap Hanım 1 Yorum

Adet bitiminde ilişkiye girip hamile kalanlar oluyor mu, yumurtlama dönemi 13 gün diyorlar hamilelik oluşur mu adet bittiği gün?Teşekkürler.

Op. Dr. Uzay Yıldırım 7 Aralık 2018

Bazı kadınlarda, bazı aylar adet kanamaları daha kısa sürer, kanama biter ancak lekelenmeler devam eder. İşte bu lekelerin olduğu dönemde korumasız cinsel ilişkiye girilirse hamile kalmak mümkün olabilir. Gebelik istenmiyorsa, her hangi bir dönemde ya da koşulda korunmadan cinsel ilişkiye girmemek gerekir. Yumurtlama süresi 7-21 gün arasında değişiklik gösterebilir.

Ziyaretci 1 Yorum

Selamlar hocam, benim adetim hep gecikmeli oluyor. adetim 5 gün gecikti erkek arkadaşımla adet olmadan ilişkiye girdik hamilelik riski nedir adet olmadan ilişkiye girdiğim için araştırmalarıma göre hamilelik riski düşük diyorlar bu doğru mu?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 2 Ekim 2019

Merhaba, korunma yöntemi uygulamadığınız dönemde her ilişkiden gebe kalabilirsiniz. Adetin hemen öncesi ve sonrası ihtimal düşük olmakla beraber vardır. Geçmiş olsun…

Ziyaretci 1 Yorum

Hocam bir sorum olacak kız arkadaşımla ilişkiye girdik fakat şöyle bi durum var kız arkadaşımın adeti yeni bitmiş telefonundan adet takvimini takip ediyor o takvime göre hamile kalma şansı düşük yazıyor adeti yeni bitmesine rağmen hamile kalmış olabilir mi? ne yapmamız gerekiyor lütfen yardımcı olun hocam.

Op. Dr. Uzay Yıldırım 2 Ekim 2019

Takip ettiğiniz takvim sizi yanıltabilir. Korunmasız girilen her ilişkide, adet öncesi ve sonrası düşük bir ihtimal olmakla birlikte her zaman hamilelik riski vardır. Hamilelikten takvim yöntemi yerine en uygun korunma yöntemleri kullanarak korunabilirsiniz.

Kız arkadaşımla korunmadan ilişkiye girdik. Adeti biteli 2 gün oluyor buna güvenerek korunmadık. Hamilelik riski var mıdır yine de ?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 14 Kasım 2019

Merhaba, düşük olmakla beraber bir risk vardır. Bu riskleri en aza indirmek için mutlaka her ilişkide korunmalısınız. Korunmasız girilen her ilişkide gebe kalma ihtimali vardır.

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.