Akıntı Hamilelik Belirtisi Midir?

Kontrolüme henüz 11 gün var. Beyaz akıntım var bel ve kasık ağrım var sizce bu hamilelik belirtisimi?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Hamilelikte akıntı, hafif lekelenmeler şeklindedir ve hamileliğin başladığının habercisi olabilmektedir. Bu kanamalar, regl kanamalarından farklıdır ve hamileliğin başlangıcına işaret edebildiği için erken hamilelik belirtileri arasında sayabiliriz. Basit bir gebelik testi, sebebinin hamilelik olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacaktır.

Aşılama tedavimden sonra akıntılarım baya arttı.normalde pek olmazdı ama şimdi belirgin olarak arttı.Akıntı hamilelik belirtisi midir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Yumurta döllendikten sonra, kendisine rahimde yer aramaya başlar. Bu süre zarfı içinde vajinal akıntılar meydana gelebilmekte. Gebelikte, yumurtalıklar daha aktif olarak çalışması ve bebeğin rahimde her geçen gün gelişmesi, zaman zaman bu akıntılara sebep olabilmektedir. Hamileliğin ilk zamanları akıntının rengi beyaz olsa da, hamileliğin ilerleyen zamanları akıntının rengi koyulaşmaya başlayacaktır.

Hocam eşimle 3 yıldır gebelikten korunuyoruz. Artık çocuk sahibi olmak istiyoruz. Son 4 aydır korunmadık ve benim adetim 9 gün gecikti. Anlamsız bir şekilde akıntım oluyor. Daha önce hiç böyle akıntılı bir durumum olmamıştı. Bu akıntı gebelik belirtisi midir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Hamilelik belirtileri arasında akıntıda vardır. lekelenmeler akıntılar hamileliğin başladığının bir belirtisi olabilir. Gebelik testi yapabilirsiniz.

Hocam eşimle korunmasız ilişkimiz oldu. İlişkiden 2 hafta sonra akıntım olmaya başladı ve bu akındı kötü bir koku yapıyor. Akıntı gebeliğin habercisi midir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Gebeliklerde vajinal akıntılar meydana gelebilmektedir. Gebelikte, yumurtalıklar daha aktif olarak çalışması ve bebeğin rahimde gelişmesi, zaman zaman bu akıntılara sebep olabilmektedir. Fakat kokulu akıntınız oluyorsa bir kadın doğum doktoruna görünmenizde fayda var akıntıya sebep başka bir durumda olabilir.

Hocam akıntım her zamankinden daha değişik gelmeye başladı. Bu hamilelik belirtisi olabilir mi?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Akıntınız hafif lekelenme olarak geliyorsa hamilelik belirtisi olabilir. İdrarda gebelik testi bakarak durumu daha net öğrenebilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.