Erken Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

2 aylık evlıyım ama bebek cok ıstıyorum.belımde ve kasıklarımda ara ara agrı oluyo.adet belırtımde böle olurdu hep. erken hamılelık belirtisılerındede adet gibi mı olur?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Bazı kişilerde ise erken hamilelik belirtileri ilk hafta görülmeye başlayabileceği gibi bazı kişilerde bu belirtiler hiç görülmeyebilir. Adet gecikmesi, meme hassasiyeti, akıntılı kanama, baş dönmesi, yorgunluk ve uyuma isteği, sindirim sistemi problemleri, cilt problemleri, kabızlık, baş ağrısı, mide bulantısı, koku hassasiyeti, sık sık idrara çıkma, bel ve kasık ağrıları erken hamilelik belirtilerindendir.

Erken hamilelik belirtilerini okuyorum internetten ama bende hiç bir belirti yok henüz.Ama bu kez hamile kaldığımı hissediyorum.Erken hamilelik belirtileri nelerdir??

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Erken hamilelik belirtileri arasında; adet döneminde gecikme, sürekli baş ağrısı, mide bulantısı, göğüslerde hassasiyet, koku hassasiyeti, sürekli idrara çıkmak, koyu renkli idrar, baş dönmesi, ruh halinde değişiklik, kasık bölgesinde oluşan ağrılar, cinsel isteğin artması sayılabilir.

Hocam iyi günler, tüp bebek tedavisi yapıldı. Test için 4 günüm var ama erken hamilelik belirtileri ne zaman başlar?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Doğal ya da tüp bebek sonucu hamileliklerde bulgular değişmez. Uyku eğilimi, yorgunluk, halsizlik, iştahsızlık, uyku düzeni değişkilikleri, sık idrara çıkma gibi durumlar olur.

Merhaba hocam, 2 yıllık evliyim ve bebek istiyoruz. Bu ay günüm geçince test yaptım, sonuç: pozitif ama ben hiç bir şey hissetmiyorum. hamilelikte erken hamilelik belirtileri ne zaman ortaya çıkar?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba hayırlı olsun. Hamilelikte gördüğümüz, halsizlik, yorgun hissetme, uyku bozuklukları, bulantı-kusma gibi erken dönem belirtileri 5. haftadan itibaren ortaya çıkar.

Hocam iyi günler, selamlar. 8 aylık evliyim ve korunmuyorum. Bu ay henüz adet günüm gelmedi ama bazı belirtilerim var. Hamilelikte erken dönemde ne gibi belirtile oluyor?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

İyi günler. Hamilelikte erken dönemde bazı belirtiler olur. Sabah bulantıları, kusma, halsizlik, uykuya doyamama, bazı tat ve kokuların hissedilmesi bunlar arasındadır. Ancak en erken belirti adet gecikmesidir. Bunun öncesinde hamile olduğunu hisseden hastalarım oldu ama çoğunlukla bu gibi belirtiler ilerleyen günlerde ortaya çıkar.

Hocam merhaba, 25 yaşındayım, 8 aylık evliyim. İdrar testinde hamilelik çıktı ama bende hiç belirti yok. Bulantı, kusma, iştahta artış falan olmadı. Henüz erken olduğu içinmidir diye merak ediyorum. Erken hamilelik belirtileri neler oluyor?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, hamileliğiniz hayırlı olsun. Hamileliğin erken dönem belirtileri iştah değişiklikleri, bulantı-kusmalar, sık idrara çıkma, uyku düzeni değişiklikleri şeklinde olur. Fakat bunların ortaya çıkma zamanı ve şiddeti her kadında farklılık gösterir hatta aynı kadının farklı zamanlardaki hamileliklerinde bile farklı olabilir. Şimdiden iyi ve sağlıklı hamilelik ve doğumlar dilerim.

Hocam merhaba, nişanlımla 18 gün önce yakınlaştık. midemde bulantılar var ve kasıklarım ağrıyor. Bunlar hamilelik belirtileri arasında yazmışsınız. Bunların dışında erken hamilelik belirtileri neler olabilir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, hamileliğin ilk belirtisi adet gecikmesi ve hemen arkasından başlayan halsizlik, bulantı-kusma, iştah ve uyku düzeni değişiklikleri oluyor. Fakat bunların varlığı asla bir gebelik testi kadar güvenilir değil. Gününüz geçtiyse bir hamilelik testi yaptırmanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

Hocam merhaba. 22 yaşındayım, 3 aylık evliyim, idrar testi pozitif çıktı. Ama hamilelikte neler olduğunu bilmiyorum, bende şu an hiçbişey yok. Erken zamanlarda hamilelikte neler olur.

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, hayırlı olsun. Hamilelikte en erken bulgu, adet gecikmesidir. Sabahları daha şiddetli olan bulantılar, kusmalar, uyku düzensizlikleri, iştah değişiklikleri, yorgunluk, halsizlik gibi bulgular gebeliğin erken dönem bulgularıdır. Testiniz pozitif çıktıysa ultrasonografik olarak muayene olmanız gerekiyor. Sağlıklı gebelikler dilerim.

Hocam, 25 yaşındayım, 4 aylık evliyim ve korunmuyoruz. Bebek istiyoruz. Adetime henüz var ama karnımda kıpırtılar oluyor, hamilemiyim acaba. Hamilelikte ne gibi belirtiler oluyor.

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, korunmayan çiftlerde ilk yıl içinde hamilelik oluyor. Hamileliğin en erken belirtileri adet gecikmesi, sabah bulantı ve kusmaları, uyku ve iştah değişiklikleri, halsizlik ve yorgunluk oluyor. Bebek hareketlerinin hissedilmesi ise daha ileri dönemlerde oluyor. İlk gebeliklerde 16-18. haftalarında sonraki gebeliklerde 18-20. haftalarda hissediliyor. Öncelikle gününüzü bekleyin ve geçerse bir idrar testi yapın. Sağlıklı günler dilerim.

Hocam iyi günler, ben 17 yaşındayım ve bir hata yaptım. Arkadaşımla beraber oldum ve adetim gecikti. tets yapmaya korkuyorum. Arada baş dönmelerim oluyor ama başaka bişey yok. Erken hamilelik belirtileri neler oluyor?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Geçmiş olsun. Adet gecikmenizin başka sebepleri de olabilir ama öncelikle gebeliği ekarte etmek gerekir. Hamilelerde erken dönemde adet gecikmesi, bulantı ve kusma, baş dönmesi, uyku ve yeme düzensizlikleri olur. Bebek hareketleri çok daha ileri dönemlerde hissedilir.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.