Hamileliğin İlk 3 Haftasında Neler Olur?

Hamile olduğumu 3. haftada öğrendim. Nihayet sonunda özlemle bekledik.Çok mutluyuz,,fakat merak ediyorum hamileliğin ilk 3 haftasında neler olur?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Tebrik ederim. Sıkça idrara çıkma ihtiyacı, koku algısında artış, göğüslerde şişme, vücut sıcaklığında artış, bitkin ve yorgun hissetme, mide bulantısı, kusma, halsizlik, hamileliğin üçüncü haftasındaki belirtilerdendir.

Tüp bebek tedavim sonlandı ve gebelik testini yapmama daha birkaç gün var.Umarım hamileyimdir tabi beni aldı bir merak,hamileliğin ilk üç haftasında neler oluyor?Tşkler.

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Hamilelik belirtileri kadınlarda genellikle bulantı, yorgunluk, vajinal akıntıda artış ve göğüslerde şişkinlik hissi olarak kendini gösterir. Ayrıca, meme başının renginde koyulaşma ve adet kanamasının gecikmesi de en yaygın görülen belirtiler arasındadır.

Hocam henüz yeni bir gebeliğim var. Bu gebelik sürecinin beni yormasından korkuyorum. Herkes ilk 3 haftayı atlattıktan sonra rahatlarsın diyorlar. Bu 3 haftalık süreçte beni ne bekliyor acaba?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, tebrik ederim. Hamileliğin ilk 3 haftasında genel hamilelik belirtileri görülür. Bulantı, halsizlik, şişkinlik hissi, akıntıda artış, sık idrara çıkma. Bu belirtileri hamileliğin 3. haftasında görürsünüz.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.