Hamilelikte Sivilce Çıkması Nasıl Geçer?

1 Yorum

8 haftalık artı 4 ğünlük hamileyim.Yüzümde baya sivilcelenmeler oldu.Hamilelikte sivilce çıkması nasıl geçer Uzay hocam?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 12 Aralık 2018

Gebelikle çıkan sivilceler genellikle geçicidir. Cildin temiz, kuru olmasına dikkat edilirse bu soruna çözüm bulabilmek mümkün. Beslenmenize dikkat edip yağlı yiyecekler yerine daha sağlıklı yiyecekler tercih etmek de yardımcı olabilir. Tavsiyem, sivilcelerinizle oynayıp onları sıkmamanız. ayrıca cilt bakımı yaptırabilirsiniz. Hem cildiniz hem de bebeğiniz için alkol ve sigara kullanmamalısınız.

Aylin Hanım 1 Yorum

İyi günler 13,5 haftalık hamileyim. Yüzümde ve kollarımda beyaz başlı sivilceler çıkmaya başladı. Hamilelikte sivilce çıkması nasıl geçer?Bunlardan kurtulmak mümkünmüdür?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 24 Aralık 2018

Hamilelikte sivilce çıkması ile baş ederken yapmanız gereken, ilaç kullanmadan önce doktorunuza danışmak ve sizin için neyin güvenli neyin riskli olacağını öğrenmek. Bazı ilaçlar, şiddetli sivilce tedavisi konusunda etkili olsa da, hamilelik döneminde tehlikeli olabiliyor çünkü ilaç gelişmekte olan bebeği etkileyebilmekte ve ciddi doğum kusurlarına neden olabilmekte.

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.