İlişkiden Sonra Adet Oldum (Gördüm) Hamilemiyim?

1 Yorum

Eşim, ilişkiye girdikten 1 gün sonra adet oldu hamilelik riski var mıdır?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 27 Mayıs 2019

Merhaba, Adet görmek, öncesindeki tüm ilişkiler açısından bir kadının gebe olmadığını gösterir. Ancak nadir durumlarda, “üstüne görmek” olarak tabir edilen, gebelik olduğu halde adet görmek mümkün olabilir. Gebe olunduğuna dair çok şüpheli bir durum varsa (bulantı, kusma, tat değişikliği vs.) gebelik testi yapılması gerekir. İyi günler dilerim…

Merve Hanım 1 Yorum

İyi günler hocam. 2 yıllık evliyim ve 6 aydır korunmuyoruz. Eşimle girdiğim ilişkiden sonra adetim başladı. Bu durumda hamile olabilir miyim?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 1 Aralık 2017

İyi günler. Hamilelik oluştuğunda adet gecikmesi olur ve arkasından idrar ya da kan testleri yaparak ve ultrasonla bakarak hamilelik tanısı koyarız. Çok nadir durumlarda üstüne adet görmek olarak tarif edilen bir durumda, hamilelik olsa bile adet olabilir. Böyle bir şüpheyi ortadan kaldırmanın en doğru yolu kanda gebelik testi yapmak olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

Suna Hanım 1 Yorum

Merhaba hocam. 10 ağustosta kız arkadaşımla birlikte olduğumuz günden hemen önceki gece adet kanaması başlamış. Her hangi bir şekilde vajina veya çevresine boşalma olmadı. Bu durumda hamilelik riski olur mu?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 1 Aralık 2017

Merhaba, anlatımınıza göre arkadaşınız adetli iken birlikteliğiniz olmuş. Böyle bir durumda hamilelik ihtimali yok denecek kadar düşük olur. İyi günler dilerim.

Selin Hanım 1 Yorum

İlişkiden sonra adet oldum ama başım dönüyor midem bulanıyor. Hamile olabilir miyim?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 16 Ekim 2018

Kadınlar hamile olmasına rağmen ender olarak kanama yaşayabilirler. Adet gördüyseniz, kesinlikle hamile değilsiniz demek doğru bir yaklaşım olmaz. Halk arasında “üstüne görmek” şeklinde adlandırılan bu kanama, normal adet kanamasından daha az ve düzensiz olabiliyor. Kanamaya ek olarak mide bulantısı ve baş dönmesi yaşadığınız için gebelik testi yapmanızda fayda görüyorum.

Zeliha Hanım 1 Yorum

Hocam iyi günler, beklenmedik bir şekilde korunmadan ilişkim oldu. İlişkiden 10 gün sonra adet kanamam gerçekleşti. Şu aralar bulantılarım var, acaba hamilelik olabilir mi?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 5 Mart 2019

İyi günler, geçmiş olsun. Hamilelik olmadığının en kesin göstergelerinden biri de adet olmaktır. Şüpheli ilişkiden sonraki bir dönemde beklediğiniz adeti olduysanız artık hamilelikten şüphelenmeye gerek yok. Nadiren üstüne görmek olarak isimlendirilen bir durum olabiliyor. Kadın, hamile olduğu halde adet görebiliyor. Bu gibi durumlar, çok çok nadir karşılaştığımız durumlar.

Yasemin Hanım 1 Yorum

Uzay hocam iyi günler. 21 yaşındayım, nişanlımla yakınlaştık, içime boşalmadığını söylüyor ama zevk suyundan endişeliyiz. Bundan 8 gün sonra beklediğim zamanda adet oldum. Ama yinede bulantılarım var, hamile olabilirmiyim diye çok endişe ediyorum, sizce durum nedir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 20 Mart 2019

Geçmiş olsun, Korunmasız bir ilişki sonrasında adet olmuş olmak hamile olmadığınızı gösterir. Ancak çok nadir durumlarda üstüne adet görmek olarak adlandırılan bir durumda hamilelik olduğu halde ay hali devam edebilir. Şüpheli ilişkiden 10-12 gün sonra yapılan hamilelik testi bize sonucu net olarak söyler. Sağlıklı günler dilerim.

Helin Hanım 1 Yorum

Hocam iyi günler. erkek arkadaşımla ilişkim oldu ve korunmadık ben ertesi gün ilacı aldım ve sonrasında adet oldum. Ama içimde hala bir endişe var. Acaba hamilelik varmıdır?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 21 Mart 2019

Merhaba, iyi günler, geçmiş olsun. Korunarak ya da korunmasız bir ilişkiden sonra adet olduysanız artık geride kalan ilişkilerden hamile kalmamışsınız demektir. Adet görülmesi, hamileliğin olmadığının önemli bir göstergesidir. Ancak sonrası için böyle derin endişeler yaşamamanız adına etkili bir doğum kontrol yöntemini düzenli olarak kullanmanızı tavsiye ederim.

Ceyda Hanım 1 Yorum

Hocam merhaba. Erkek arkadaşımla korunmasız birlikte olduk ben ertesi gün hapı aldım ve zamanında adet oldum. Ancak yine de hamile olup üstüne görmüş olmaktan korkuyorum. Bu mümkün müdür?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 23 Mayıs 2019

Merhaba, çok nadir bir durum olmakla birlikte bu mümkün ama ilişkiden sonra hem de beklediğiniz zamanda adet olduysanız hamile değilsiniz demektir. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba hocam eşimle sürtünme yoluyla bi ilişkimiz oldu boşalma olmadı ama biz korktuğumuz için ertesi gün hapı aldık ilişkiden sonraki gün de adetim başladı fakat adetimin başladığı gün ilaç aldığım için reglim 5 gün sürdü sizce hamilelik riskim var mı stres olduğum için zaten düzensiz ilerleyen adetim son döngümden 36 gün geçmesine rağmen gelmiyor nolur yardım edin
Not : 2 ay önce tam 10 gün boyunca adet geciktirici hap kullanmıştım bunun bir etkisi olabilir mi

Op. Dr. Uzay Yıldırım 8 Eylül 2019

Merhaba, ilişkiden sonra adet olduysanız, artık o ilişkiden gebelik ihtimaliniz kalmaz. Geçmiş olsun. Adet gecikmelerinizin kullandığınız ertesi gün hapı ile ilgisi olabilir.

Ziyaretci 1 Yorum

Hocam erkek arkadaşımla korunmasız bir şekilde adetime yakın zamanda ilişki yaşadık. İlişkiden 4 gün sonra adet oldum. Ama normalde adetlerim 3 gün sürerken bu seferki adetim 5-6 gün sürdü. Adet olmama rağmen gebe kalmış olabili miyim?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 24 Ekim 2019

Çok nadir de olsa, üstüne adet görmek diye bir durum vardır, bu durumlarda hamilelik olsa bile adet olabilir. Bu durumda kanda ya da idrarda bir gebelik testi bakmanızı öneriyorum.

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.