Rahim Ağzı Darlığı Hamileliğe Engel Olur Mu?

1 Yorum

ben 33 yaşındayım.Hiç doğum yapmadım.16 aylık evliyim. hastanede HSG çektirmeye gittim ama çekemediler.rahim ağzı kapalıymış.Doktor bu yüzden hamile kalamamış olabileceğimi söyledi.Hatta rahim ağzı kapalı olduğu için aşılama dahi yapılamayacağını söyledi.Laparoskopiden falan bahsettiler .Siz ne tavsiye ediyorsunuz ?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 29 Eylül 2018

Merhaba, rahim ağzı darlığı söz konusu ise; spermler yumurta ile buluşamayacak ve gebelik gerçekleşemeyecektir. Kadına ait kısırlık sebebi rahim ağzı darlığından ileri geliyorsa; servikal faktör olarak isimlendirilmektedir. Bu durum, kısırlık nedenleri arasında sayılabilir, fakat çok yaygın değildir.

Zehra Hanım 1 Yorum

Hocam malesef rahim ağzı dar cıktı 5 gun once hsg de ortaya cıktı dr bu ay deneyın tutmaz ıse onumuzdekı ay asılama dedi. Rahim ağzı darlığı hamileliğe engel olur mu?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 5 Kasım 2018

Rahim ağzının esas görevi, spermlerin geçişini sağlamak. Rahim ağzı darlığına etken olan birçok sebep olabilir. Sebep, servikal darlık ise, sperm rahime ulaşamayacak ve kadın doğal yollardan gebe kalamayacaktır. Aşılama yöntemi ile bu sorun aşılabilir, sperm hücresinin rahim içine direkt olarak enjekte edilmesini sağlayabiliyorum.

Ziyaretci 1 Yorum

Hocam 36 yaşındayım evliyim ama gebe kalamıyorum bir türlü. Muayene sonucu rahim ağzımın dar olduğunu söylediler bu yüzden gebe kalamadığımı öğrendim. Bu rahim ağzı darlığı gebeliğe engelmidir? Nasıl gebe kalabilirim bir yol gösterin hocam.

Op. Dr. Uzay Yıldırım 24 Ekim 2019

Rahim ağzı darlığı durumunda, sperm rahme ulaşamayacak ve kadın doğal yollardan gebe kalamayacaktır. Aşılama tedavisi ile gebe kalabilirsiniz.

Ziyaretci 1 Yorum

Hocam, rahim ağzı darlığı gebeliğe engel bir durum mudur?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 26 Ekim 2019

Rahim ağzının asıl görevi, spermlerin geçişini sağlamaktır. Rahim ağzı darlığına sebep olan servikal darlık ise, sperm rahime ulaşamayacak ve kadın doğal yollardan gebe kalamayacaktır.

Merhaba hocam rahim ağzı dar olan birisi gebe kalamaz mı? Bunun nasıl bir çözümü vardır?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 14 Kasım 2019

Merhaba, Rahim ağzı darlığına etken bir çok sebep var. Sebep, servikal darlık ise sperm rahme ulaşamaz ve kadın gebe kalamaz. Bu durumda aşılama tedavisi ile gebe kalabilirsiniz. Aşılama tedavisinde sperm direk rahme enjekte edilir. Geçmiş olsun…

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.