Aşılama Sonrası Hamilelik Belirtisi Nelerdir?

1 Yorum

merhabalar hocam aşılama sonrası 10. Günümdeyim akıntı var ve ani hareketlerde sol kasığımda şiddetli bir ağrı oluyor. Acaba hamile kalmışmıyımdır?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 19 Ekim 2018

Hamilelik testi, aşılama işleminden sonraki 12-14. gün aralığında yapılır. Hamilelik belirtileri ise aşılama yapıldıktan yaklaşık 3 hafta sonra ortaya çıkar ve normal hamileliklerdeki gibidir. Adet gecikmesi, sık idrara çıkma, kasık bölgesinde adet ağrılarına benzer ağrılar oluşması, bel ve sırt bölgesinde ağrılar hissedilmesi, mide bulantısı ve kusma, halsizlik, uyku düzeni değişiklikleri, iştah değişiklikleri olarak sıralanabilir. Hamilelikle ilgili kesin bir şey söyleyebilmek için gebelik testi yapılması gerekmekte.

Yasemin Hanım 1 Yorum

Aşılama Sonrası hamilelik belirtileri nelerdir, Adetim 3 gün gecikti henüz test yaptırmadım ve hiç bir belirti yok.

Op. Dr. Uzay Yıldırım 1 Kasım 2018

Aşılama tedavisinden sonra eğer tedavi sonucu pozitifse, anne adayında 2-3 hafta sonra bazı hamilelik belirtileri görülmeye başlar. Göğüslerde ağrı ve büyüme, kabızlık, dudaklarda kuruluk, hafif hissedilen bel ağrıları, göğüs uçlarında hassasiyet, kasık ağrıları ve sancılar bu belirtilerden bazılarıdır.

Ziyaretci 1 Yorum

Uzay bey bir sorum olacak. Aşılama tedavisi sonrasında hamilelik belirtileri ne zaman başlar. Bu belirtiler nelerdir. Norma hamileliklerden farkı nedir bu belirtilerin?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 24 Ekim 2019

Hamilelik belirtileri aşılama yapıldıktan 3 hafta sonra ortaya çıkar. Bu belirtiler normal hamilelik belirtileriyle aynıdır. Adet gecikmesi, kasık ağrısı, mide bulantısı, kusma, halsizlik iştahta değişiklikler gibi belirtiler… Aşılama yapıldıktan sonraki 12-14 gün aralığında kanda gebelik testi baktırarak kesin cevaba ulaşırsınız.

Ziyaretci 1 Yorum

Merhaba, aşılama olalı 16 gün geçti ama bende henüz hamilelik belirtileri yok. Eğer gebelik varsa bunun nasıl belirtilerle anlayabilirim?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 25 Ekim 2019

Merhaba, eğer gebelik varsa aşılamdan 2-3 hafta sonra belirtiler ortaya çıkmaya başlar. Bu belirtiler, normal hamilelikteki belirtilerle aynıdır. Kanda bi gebelik testi baktırarak en net sonucu öğrenebilirsiniz.

Hocam ilk gebeliğim doğal yollarla oldu. 2. ye gebe kalamadım. 15 gün önce aşılamam oldu. İlk gebeliğimde mide bulantılarım, baş dönmem ve halsizliğim oluyordu. Gebe olduğumu böyle anlamıştım. Eğer aşılama tuttuysa yine böyle belirtiler mi göreceğim?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 12 Kasım 2019

Aşılama ile oluşan gebeliklerdeki hamilelik belirtileri ile normal gebeliklerdeki belirtiler aynıdır. Kanda gebelik testi baktırarak net sonuca ulaşabilirsiniz.

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.