Aşılama Sonrası Kasık Ağrısı Hamilelik Belirtisi mi?

Merhabalar, Uzay hocam ben aşılama yaptırdım. Daha ilk aşılamam bu işte de yeniyim eşimdeki sıkıntılardan dolayı biraz problem var. Ama aşılama sonrası hamile kalanlar genelde kasık ağrısı hissettiklerini yazmışlar internette.Benim de 11. Günüm ve dünden beri ağrım belirgin şekilde arttı.hamilemiyimdir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Aşılamadan sonra ağrı duyulması yaygın olarak karşılaşılan bir sorun değil ancak yaşanabilmekte. Hamileliğin belirtilerinden birisi de kasık ağrısı olduğu için aşılama sonrası yaşanan kasık ağrıları, anne adayına hamile kaldığını düşündürebiliyor. Ancak yaşanan ağrının, adet ağrısı olup olmadığından da emin olmak gerekir. Aşılama işleminin yapılmasından yaklaşık 12-14 gün sonra gebelik testi yapılarak kesin sonucu almak mümkün.

merhabalar.. yaklaşık 1,5 yıldır normal yoldan bebek sahibi olmak istiyoruz ama olmadı. 22 ekimde ilk aşılamam yapıldı. aşırı şekilde şişlik kasık ağrıları, uzun süre ayakta kalınca bel ağrıları var.Bunlar hamilelik belirtisi midir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Aşılama sonrası oluşan kasık ağrıları hamilelik belirtisi olarak düşünülmemelidir. Bunlar hamilelik belirtisi olabileceği gibi, yumurta çatlamasına bağlı olarak oluşan ağrılar da olabilir. Aşılama yapıldığı tarihten sonraki 12- 14. gün gebelik testi yapılmasını tavsiye ediyorum.

Merhaba benhormon bozuklugundan 9 ay boyunca dogum kontrol hapi kullandm. 1 yıl önce biraktm cünkü doktor bebek yapmamizi önermişti. Bebek olmayınca aşılamaya başladık.İğnem yapıldı 10 gün oldu.Kasıklar fena halde ağrıyor.Hamile kalmış olabilirmiyim?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Aşılama tedavisinden sonra hamilelik belirtilerinin diğer hamilelik belirtilerinden bir farkı olmaz. Gebelikte ilk bir kaç hafta içerisinde karşılaşılabilen belirtiler; vajinal kanama, akıntı, bel bölgesinde şiddetli ağrı, kasık bölgesinde ağrı ve kramp, şişkinlik, baş ağrısı, susuzluk ve yorgunluk hissi olarak sıralanabilir. 12. günden sonra gebelik testi yaptırarak sonucu netleştirebilirsiniz. Sağlıklı günler.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.