Aşılama Sonrası Karında Şişlik Nedenleri Nelerdir?

1 Yorum

2 gün önce ikinci aşılamamı oldum,bugün karnımdaki şişlik beni çok rahatsız ediyor,bi de anlam veremediğim bi sancı var hafif hafif.karnımın alt kısmına bastırınca acı duyuyorum batma şeklinde bunun nedeni nedir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 23 Ekim 2018

Aşılama, hamileliğin kolaylaştırılmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemde erkeğin spermi, rahmin içerisinde özel bir kanül ile iletilir. Aşılamada uygulanan yönteme bağlı olarak, işlem sonrasında şişlik ve hafif sancı olması normaldir. Şikayetleriniz artarsa doktorunuza görünmenizde fayda var.

Ziyaretçi 1 Yorum

hocam iyi günler. + gün önce aşılama yapıldı ama dünden beri karnım çok şiş. Aşılama sonrasında karında şişlik normal mi?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 24 Şubat 2019

Merhaba, hayırlı olsun. Aşılama öncesinde yumurtalıkların uyarılması aşamasında kullanılan uyarıcı hormonlar ayrıca aşılama öncesinde gelişen yumurtanın olgunlaşması ve çatlaması için yapılan iğneler sebebiyle yumurtalıklar normalden fazla çalışır ve normalden fazla hormon üretir. işte bu durumda kasık ve karın ağrıları, karında şişlik hatta su toplanması gibi durumlar ortaya çıkabilir. Karnınızdaki şişlik çok artacak olursa tedavinizi yapan doktorunuzla temasa geçin.

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.