Aşılamanın Tutmadığının Belirtileri?

1 Yorum

Uzay Bey merhaba, aşılamadan sonra oluşan ağrılar tuttuğunun belirtisi mi? Ben yaptıralı 10 gün oldu ama ağrım yok tutmamış mıdır?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 21 Ekim 2018

Anne adaylarının büyük bir kısmı aşılama tedavisinde ya da aşılama tedavisinden sonra ağrı hissetmez. Ancak bazı kadınlar kasıklarında hafif bir ağrı hissedebiliyor. Bu ağrı, rahatsızlık vericiyse ağrı kesici kullanılabilir. Fakat genellikle ağrı kesiciye bile ihtiyaç duyulmayan bir ağrıdır. Kasık ağrısı, gebelik belirtilerinden birisi olduğundan, anne adayı aşılama sonrası ağrısını gebeliğe yorabiliyor. Ancak bu ağrının aşılama yapıldıktan sonraki 10-12. günlerde olması beklenir. Aşılamanın tutup tutmadığını kesin olarak anlamak için, gebelik testi yapılması gerek.

İyi günler Uzay bey aşılama sonucumu öğrenmeme 5 günüm var.ama şuana kadar hiçbir farklı belirtim yok…aşılamanın tutmadığının belirtileri nelerdir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 27 Mayıs 2019

Aşılamada başarı şansı yaklaşık civarında. Yani her 10 kadından 1 ya da 2 tanesinde pozitif sonuçlar alınabilmekte. Bu yüzden çok büyük beklenti içinde olmamalısınız. Herhangi bir gebelik belirtisi yaşanması için henüz erken. Aşılamanın yapıldığı günü takip eden 12-14. günler arasında gebelik testi yaptırarak kesin sonucu öğrenebilmek mümkün.

Suzan Hanım 1 Yorum

Merhaba hocam, 8 gün önce aşılama yapıldı. Şu anda hamilelikle ilgili bişeyler hissetmem gerekir mi?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 20 Ocak 2019

Merhaba, hayırlı olsun, 8 günde aşılamanın tutması halinde bile gebelik belirtileri görülmeyebilir. Aşılamanın tutmadığının en kesin belirtisi adet olmaktır.

Fahriye Hanım 1 Yorum

Uzay hocam iyi günler. 8 günönce aşılama yapıldı, bugün biraz kanamam oldu. Bu kanama aşılamanın tutmadığınımı gösteriyor?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 21 Şubat 2019

İyi günler, aşılama sonrası kanamanın olması kesin olarak aşılamanın tutmadığını göstermese de olumsuz bir gelişme olarak değerlendirilebilir. Yine de test gününüzde testinizi yaptırmanız ve doktorunuzun önerilerine uymanız gerekir. Aşılamanın tutmadığının en kesin belirtisi adet olmaktır.

Gaye Hanım 1 Yorum

Hocam merhaba, 8 gün önce aşılama tedavim yapıldı, haftaya gebelik testi yapılacak. Bugünlerde kasıklarımda ağrılar var, acaba adetmi olucam. Aşılamanın tutmadığının belirtisi olurmu bu?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 13 Mart 2019

Merhaba, kolay gelsin. Aşılama sonrası 14. günde gebelik testi yapılıyor. Bu arada kanama olması, şiddetli kasık ağrılarının olması, hamileliğin olmadığını gösterebilir ama bunlar kesin bulgular değil. Aşılamanın tutmadığının en kesin belirtisi adet görmektir. Ağrılarınız için tedavinizi yapan doktorunuzla görüşmeniz uygun olur.

Remziye Hanım 1 Yorum

Hocam iyi günler. 6 gün önce aşılama tedavisi oldum, kasıklarımda ve belimde ağrılar var. Bunlar aşılamanın tutmadığının belirtilerimidir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 19 Mart 2019

merhaba, iyi günler. Aşılama sonrasında şiddetli kanamalar olmadıkça hiç bir şey aşılamanın tutmadığını göstermez. Tam tersi de geçerli. Aşılamanın tuttuğunu gösteren kesin bir belirti de yok. En doğrusu aşılama sonrası 14. günde kan testi yaparak gebelik olup olmadığını görmek.

Merhaba 8 gün önce 2 .kez aşılama yaptırdım kanamam oldu ve doktorum bana hap verdi sabah akşam içiyorum kasıklarımda sürekli agrım var endişelendim ve doktoruma muayneye gittim hamilelik orani nedir diye sordum yüzde 75 ve 80 oldugunu söyledi ustrasonda belli olur mu 80 çok büyük bi ihtimal çünkü sizce hamile olabilir miyim

Büşra bas 0 Yorum

Merhaba uzay hocam ben aşılama yaptirdim sorun olarak fsh değerim yüksek çıkmıştı ama yasminle 2.5e düştü çok az bi eşimde problem vardı oda çözüldü sizce tutma şansı yulsekmidir benim ertesi gün hemen belim kasiklarim ağrımaya başladı ve sarı akintim oluyor cvp verirseniz çok memnun olurum ?

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.