Aşılama Tedavisi Kaç Gün Sürer?

1 Yorum

Artık bebek sahibi olmak istiyorum çok kafaya takıyorum bir buçuk yıldır çocuğumuz olmuyor. İnternette aşılama ile başlamanın daha doğru olduğu okumuştum.bu yöntem kaç gün sürüyor?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 28 Mayıs 2019

Aşılama tedavisine adetin 2. ya da 3. günü başlanır. Aşılama işlemi, yaklaşık 15 günde tamamlanmakta. Başlarken, yumurta hücresini kontrollü büyütmek için hap veya iğne tedavisi yapılır. Adetin 2. ya da 3. gününden itibaren hap ya da iğneler kullanılır. Bu süre tamamlandıktan 2-3 gün sonra anne adayını ilk ultrason ve kan tahlili kontrolüne çağırıyorum. Kontrollerimizin amacı yumurtanın içinde bulunduğu follikülün gelişiminin izlenmesi. Yumurtalığın yeterli olgunluğa ulaşmasıyla beraber çatlatma iğnesi yapılır ve takip eden 34-36. saat aralığında aşılama işlemi gerçekleştirilir.

Deniz Hanım 1 Yorum

Hocam ben pkoyum. Tedavim bitince aşılama tedavisi başlayacağız.Aşılama tedavisi kaç gün sürer?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 24 Aralık 2018

Aşılama tedavisi adet kanaması ile başlar ve yaklaşık 12-14 gün sürer. Adet kanaması başlangıcında hastayı görürüz ve tedaviye adetin iki ya da beşinci günü arasında başlarız. Aşılama tedavisinden yanıt alınmadığı taktirde tüp bebeğe geçilmesi gerekir. Tabii burada endometriozis ya da miyom gibi bir sorun varsa, bunların da cerrahi olarak düzeltilmesi uygun olur.

Ziyaretci 1 Yorum

Hocam doktorumuzun tavsiyesine göre aşılama tedavisine başlayacağız. Bu tedavi kaç gün sürüyor. Uzun uzadıya tedavi süreçlerini psikolojik olarak kaldıramayacağım hocam.

Op. Dr. Uzay Yıldırım 24 Ekim 2019

Aşılama tedavisine adet ile başlanır ve yaklaşık 12-14 gün süren bir tedavi sürecidir.

Ziyaretci 1 Yorum

Hocam aşılama kaç gün süren bir tedavidir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 25 Ekim 2019

Aşılama tedavisine adetin 2. ya da 3. günü başlanır. Aşılama 15 günde tamamlanan bir tedavidir.

Hocam iyi çalışmalar, eşimle bir takım planlarımız, iş seyahatlerimiz var. Ama gebelik planımızı da ertelemek istemiyoruz. Aşılama tedavisine başlamaya karar verdik. Bu tedavi ne kadar süren bir tedavi olacak?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 11 Kasım 2019

Aşılama tedavisi, hastanın durumuna göre planlanan bir tedavi sürecidir. Yaklaşık 12-14 gün sürer.

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.