Aşılama Tedavisi Kaç Gün Sürer?

Artık bebek sahibi olmak istiyorum çok kafaya takıyorum bir buçuk yıldır çocuğumuz olmuyor. İnternette aşılama ile başlamanın daha doğru olduğu okumuştum.bu yöntem kaç gün sürüyor?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Aşılama tedavisine adetin 2. ya da 3. günü başlanır. Aşılama işlemi, yaklaşık 15 günde tamamlanmakta. Başlarken, yumurta hücresini kontrollü büyütmek için hap veya iğne tedavisi yapılır. Adetin 2. ya da 3. gününden itibaren hap ya da iğneler kullanılır. Bu süre tamamlandıktan 2-3 gün sonra anne adayını ilk ultrason ve kan tahlili kontrolüne çağırıyorum. Kontrollerimizin amacı yumurtanın içinde bulunduğu follikülün gelişiminin izlenmesi. Yumurtalığın yeterli olgunluğa ulaşmasıyla beraber çatlatma iğnesi yapılır ve takip eden 34-36. saat aralığında aşılama işlemi gerçekleştirilir.

Hocam ben pkoyum. Tedavim bitince aşılama tedavisi başlayacağız.Aşılama tedavisi kaç gün sürer?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Aşılama tedavisi adet kanaması ile başlar ve yaklaşık 12-14 gün sürer. Adet kanaması başlangıcında hastayı görürüz ve tedaviye adetin iki ya da beşinci günü arasında başlarız. Aşılama tedavisinden yanıt alınmadığı taktirde tüp bebeğe geçilmesi gerekir. Tabii burada endometriozis ya da miyom gibi bir sorun varsa, bunların da cerrahi olarak düzeltilmesi uygun olur.

Hocam doktorumuzun tavsiyesine göre aşılama tedavisine başlayacağız. Bu tedavi kaç gün sürüyor. Uzun uzadıya tedavi süreçlerini psikolojik olarak kaldıramayacağım hocam.

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Aşılama tedavisine adet ile başlanır ve yaklaşık 12-14 gün süren bir tedavi sürecidir.

Hocam aşılama kaç gün süren bir tedavidir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Aşılama tedavisine adetin 2. ya da 3. günü başlanır. Aşılama 15 günde tamamlanan bir tedavidir.

Hocam iyi çalışmalar, eşimle bir takım planlarımız, iş seyahatlerimiz var. Ama gebelik planımızı da ertelemek istemiyoruz. Aşılama tedavisine başlamaya karar verdik. Bu tedavi ne kadar süren bir tedavi olacak?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Aşılama tedavisi, hastanın durumuna göre planlanan bir tedavi sürecidir. Yaklaşık 12-14 gün sürer.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.