Aşılamada Tutma Belirtileri Nelerdir?

Aşılama sonrasi hamilelik belirtileri nasildir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Hamilelik testi, aşılama işleminden sonraki 12.-14. gün aralığında yapılır. Hamilelik belirtileri aşılama yapıldıktan yaklaşık 3 hafta sonra ortaya çıkar. Belirtilerin normal hamilelikten farkı yoktur. Adet gecikmesi, kasık bölgesinde adet ağrısına benzer ağrılar, sık idrara çıkma, bel ve sırt ağrıları, halsizlik, uyku düzeni değişiklikleri, mide bulantısı ve kusma, iştah değişiklikleri gibi belirtiler olur.

Aşılamadan sonra sarı renkte akıntı tutma belirtisi midir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Aşılamadan sonra gebelik belirtilerinin diğer hamilelik belirtilerinden bir farkı yoktur. Göğüs ve göğüs uçlarında hassasiyet, meme başının koyulaşması, sık idrara çıkma, hafif kanama, koku hassasiyeti gibi belirtiler varsa hamile kalmış olabilirsiniz. Kesin sonuç için aşılamadan sonraki 12-14. günde gebelik testi yapmanızı öneriyorum.

Uzay bey aşılamadan sonra 4-5 gündür mide bulantısı yaşıyorum bu gebelik belirtisi midir? Aşılama tutmuş mudur?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Aşılamadan sonra gebelik belirtilerinin diğer hamilelik belirtilerinden farkı yoktur. Hamilelik belirtileri yaşıyorsanız hamile kalmış olabilirsiniz. Aşılama işleminden 12-14 günde gebelik testi yapmanızı öneriyorum.

Aşılama tedavisi görüdüm ve kasıklarımda çok ağrı oluyor, mide bulantılarım oluyor ve göğüslerimde hassasiyet olmaya başladı. Hamilelik belirtisi midir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Aşılamadan sonraki belirtiler normal gebelik belirtileriyle aynıdır. Bu belirtilerden çoğunu yaşıyorsanız gebe kalmış olabilirsiniz. Aşılamadan sonra ki 12-14 günde gebelik testi yaptırabilirsiniz.

Hocam aşılamadan kaç gün sonra gebelik belli olur? Ben gebe kaldığımı hangi belirtilerler anlayabilirim?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, aşılama yapıldıktan 3 hafta sonra gebelik belirtileri orataya çıkar. Bu belirtiler normal hamilelikteki belirtiler ile aynıdır. Kesin gebe olduğunuzu öğrenmek için de, aşılama işleminden sonra 12-14 gün aralığında gebelik testi yaptırabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.