Aşılamadan Kaç Gün Sonra Hamilelik Belli Oluyor?

İyi günler dilerim.Hocam bundan 10 gün önce aşılama yaptırdım.Adetimi beklemem gerekir mi test yapmak için.Aşılamadan 14 gün sonra kan testinde çıktığı söyleniyor. Doğru mu bilgi vermenizi rica ederim.

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Aşılama sonrası gebelik belirtilerinin ortaya çıkması yaklaşık 12-14 gün sürer. Hamileliğin ilk belirtileri; adet görecekmiş gibi kasık ağrıları, göğüslerde hassasiyet, uyku hali, yorgunluk, gerginlik, sivilcelenme olarak sıralanabilir.

Hocam merhaba bir hafta önce ilk aşılama tedavimi yaptırdım.Aşılamadan kaç gün sonra hamilelik belli oluyor?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Aşılamadan sonraki 12-14. gün kanda Beta HCG hormonuna baktırılarak, hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Gebelik sonucu pozitif çıktıysa kontrol gerekecektir. Sonrasında ultrason ile gebeliğin olup olmadığı kesinleşecektir.

Uzay bey meravba, kısmetse pazartesi günü aşılama tedavisine başlayacağız aşılama yapıldıktan kaç gün sonra hamilelik belli oluyor bilgi verebilirmisniz?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Diğer tüm hamileliklerde olduğu gibi adet dönemine denk gelen süreçte testlerinizi yaptırabilirsiniz. Eğer aşılama tedavisi başarılı olduysa, yaklaşık 12-14 gün içerisinde yapılan testler pozitif çıkacaktır.

Hocam aşılamadan kaç gün sonra gebelik kanda çıkar?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Aşılamadan sonraki 12-14 gün kanda Beta HCG baktırarak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz

Merhaba Uzay bey. Aşılamadan sonra gebelik belirtileri yaşamaya başladım. Eğer gebelik var ise bu ne zaman gebelik testinde görülür?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, aşılamadan sonraki 12-14 gün aralığında kanda yaptıracağınız gebelik testinde sonuç çıkacaktır.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.