Epidural Anestezinin Yan Etkileri Nelerdir ?

1 Yorum

Hocam merhaba, epiduralden sonra geçmeyen baş , bel ağrısı oluyor mu? Kol ve bacaklarda güçsüzlük yaratır mı ?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 7 Eylül 2018

Epidural anestezinin en bilinen yan etkisi düşük tansiyon. Çoğunlukla tansiyon düşüşünün önüne geçmek için işlem öncesinde serum desteği verilebilir. Anestezi sonrasında da tansiyon takibi yapmak önemli. Çok nadir de olsa enfeksiyon görülebilir. Geçici bir süre idrar yapmada zorluk yaşanabilir.

Aslı Hanım 1 Yorum

Doğum yaklaştıkça doğum çeşitleri araştırmalarım da arttı.Bu çeşitlerden birisi,epidural. Epidural anesteziyle doğumun yan etkileri nelerdir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 8 Kasım 2018

Epidural anestezi komplikasyonları ve yan etkileri az. Anestezi uzmanının tecrübesi de son derece önemli. Epidural anestezinin en sık görülen yan etkisi, tansiyonun ani olarak düşmesidir. Bu geçici tansiyon düşmesi, damar yolundan verilen serumlarla hızlı bir şekilde düzelmekte. Ayrıca doğum sonrasında geçici baş ağrıları da olabilir.

Merhaba hocam doğumum yakalaştı. Doğum yöntemlerini araştırıyorum etrafımda en çok duyduğum yöntem epidural ile doğum. Bu konuda biraz araştırma yaptım sanırım kararım bu yönde olacak fakat aklıma takılan bi nokta var bu yöntemin ya etkisi var mıdır?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 26 Kasım 2019

Merhaba, epidural anestezi yönteminde en sık rastalanan yan etki düşük tansiyondur. Anestezi esnasında tansiyon takibi yapılmalıdır. Bunun yanı sıra nadiren enfeksiyon görülebilir. İdrar yapmada zorluk görülebilir. İyi doğumlar…

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.