Hamilelikte Cinsel İlişki Sırasında Ağrı Nedenleri?

Hocam eşim 2.5 aylık hamile ve ilişkiye giremiyoruz. birleşme esnasında hem vajina girişinde hemde kasıklarda ağrı olduğunu söylüyor. Böyle sorun olması normalmi nedeni nedir acaba? bir de cinsel isteksizlik var eşimde ben de hiç ısrar etmiyorum.

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Gebelikte cinsel ilişki nedeniyle ağrı, fiziksel ve psikolojik kaynaklı olabilir. Psikolojik olarak gebenin, bebeği koruma amaçlı içgüdüsel bir davranış geliştirmesi, cinsel ilişkide ağrılara sebep olabilir. Bu nedenle anne adayı vücudunu kasabilir ve cinsellikten uzak durabilir. Gebelik döneminde vajinada kuruluk olması, ağrılı cinsel ilişkiye neden olabilir. Gebelikte fiziksel ve psikolojik nedenlere bağlı cinsel isteksizlik olabilir. Ancak doğum sonrasında bu durum ortadan kalkar.

6,5 aylık hamileyim ve bugün ilk defa cinsel ilişki sırasında ağrı oldu. Bunun nedeni ne olabilir?Hangi pozisyonda deneme yapsak acaba daha iyi olur?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Sizin için en iyi pozisyonun hangisi olduğunu, partnerinizle denemeleriniz sonucunda bulabilirsiniz. Özellikle 3.trimesterda hamileliğin ağrılı ve sancılı son dönemlerinde olunması ve cinsel ilişki pozisyonlarına girmeyi zorlaştırabilir.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.