İğneli Aşılama Mı? yoksa Haplı Aşılama Mı?

1 Yorum

merhaba hocam. 26 yaşındayım ve 17 aylık evliyim. İlaç kullanmadan adet olamıyorum hipo-hipo tanısı kondu. Hamile kalabilmek için iğneli aşılama önerdiler ama ben önce haplı aşılama olmak istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir msiniz?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 28 Aralık 2017

Merhaba, geçmiş olsun. Hipo-hipo hastalarının haplı aşılamadan fayda görme şansı yok. Hapın uyarımıyla ortaya çıkması gereken beyin hormonlarında yetersizlik var. Bu hastalarımıza direkt olarak yumurtalıkları uyaran beyin hormonlarını iğne ile veriyoruz. Sizin durumunuzda en uygun yaklaşım mutlaka iğneli uyarım sağlamak olur. Kolaylıklar dilerim.

Gözde Hanım 1 Yorum

Hocam iyi günler, aşılama tedavisine başlamak istiyorum. İğneli olan mı yoksa haplı olan mı daha etkili olur?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 22 Ocak 2019

İyi günler, aşılama tedavisi kişiye özel bir tedavidir. Durumunuz neyi gerektiriyorsa doktorunuz ona karar verecektir. Genel bilgi isterseniz, iğneli aşılamalar, haplılardan daha iyi sonuç verir.

Demet Hanım 1 Yorum

Uzay hocam, 28 yaşındayım ve 1 yıllık evliyim, çocuğumuz olmadığı için doktora gittik o da iğneli aşılama önerdi. Etrafımdakiler haplı olmadan iğneli olmaz diyor, biraz şaşırdım doğrusu, siz ne önerirsiniz. Ankara’ya gelebilmem mümkün değil, rica etsem bana yardımcı olurmusunuz?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 23 Mayıs 2019

Merhaba, geçmiş olsun. Sizin durumunuzda yardımcı bir teknik uygulamak uygun gözüküyor. Aşılamada kullanılan ilaçlar, iğne ya da hap şeklinde olabiliyor. Hangisinin uygun olacağına tedavinizi yapan doktorunuz karar verecek. Siz yönetimi doktorunuza bırakın. Bol şans dilerim.

Ziyaretci 1 Yorum

Merhaba, Aşılama tedavisine başlayacağız. Hocam sizce haplı aşılama mı yoksa iğneli aşılama mı? hangisi daha başarılıdır.

Op. Dr. Uzay Yıldırım 23 Ekim 2019

İğneli aşılamalar, haplılardan daha iyi sonuç verir. Doktorunuz durumunuza göre bir tedavi uygulayacaktır.

Ziyaretci 1 Yorum

Hocam iğneli aşılama mı yoksa haplı aşılamamı iyi sonuç verir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 9 Kasım 2019

İğneli aşılamalar, haplı aşılamadan daha iyi sonuç verir. Ama doktorunuz hangi tedaviyi uygulayacağını sizin durumunuza göre karar verecektir.

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.