Kürtaj Sonrası Kanama Olur Mu, Nasıl Geçer?

1 Yorum

İyi günler hocam. Haftasonu kürtaj oldum 5 gün oldu hala kanamalarım devam ediyor. normalde adetim bile en fazla 3 gün sürüyor. Endişe etmem gerekir mi? Teşekkrüelr.

Op. Dr. Uzay Yıldırım 21 Eylül 2018

Kürtaj sonrası hafif bir kanama ya da ağrı olabilir. Bu hemen de olabilir, işlemden bir kaç gün sonra da ortaya çıkabilir. İşlem sonrası kanama ile birlikte ufak pıhtı ya da parçalar düşebilir. Bunların hepsi normal. Kanamanız fazla miktarda olursa ya da ateşiniz 38 derecenin üzerine çıkarsa mutlaka doktorunuza haber verin.

Halime Hanım 1 Yorum

Kürtajdan sonra bitmeyen kanamalarım oldu. 10 gün oldu hala kanıyorum.Korkuyorum kanama olması normalmi nasıl geçer?Rahimde parça kalmış olabilir mi?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 14 Kasım 2018

Kürtaj ile gebelik sonlandırıldıktan sonraki günlerde kanamaların gün geçtikçe azalarak kesilmesini bekleriz. Ancak kürtaj operasyonundan sonra rahmin içerisinde herhangi bir parça kalmış ise, sonraki günlerde kanamalarda azalma yerine artışlar görülebilmekte. Doktorunuza görünmenizde fayda görüyorum.

Uzay bey, ben ailemden gizli kürtaj oldum. Onlara belli etmem lazım. Kürtaj sonrası kanama olur mu? Bu kanamayı saklayamam çünkü???

Op. Dr. Uzay Yıldırım 26 Kasım 2019

Merhaba işlemden sonra rahmin kendini toparlayacağı süreçte bir miktar kanama olabilir. Bu durum bazen lekelenme bazen adet kanı miktarında kanama şeklinde görülebilir. Bazende hiç kanama olmayabilir.

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.