Kürtajdan Sonra Ağrı Yaşar Mıyım?

1 Yorum

Uzay Bey meraba ben 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim kürtaj yaptırmak istiyorum.Kürtaj sonrasında ağrı acı çekermiyim,ne gibi zorluklar beni bekliyor bilgi verebilir misiniz?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 21 Eylül 2018

Merhaba,kürtajdan sonra hafif bir kanama ya da ağrı olabilir. Bu normaldir. Hemen operasyon sonrası ya da bir kaç gün içinde olabilir. Bu durumda önerilen ağrı kesiciyi kullanabilirsiniz. Kürtaj sonrasında sizi endişeye düşüren en küçük bir sorunda vakit kaybetmeden hekiminizle irtibata geçin. Böylece olası risklerin önüne geçilebilir. Kanama devam ettiği sürece havuza, denize, jakuziye girmek sakıncalı.

Didem Hanım 1 Yorum

Kız arkadaşım kürtaj olacak,.. Kürtaj olurken uyuşturulacağı için korkmuyoruz ama sonrasında ağrı yaşar mı bilgi verebilirseniz çok seviniriz,teşekkürler.

Op. Dr. Uzay Yıldırım 2 Kasım 2018

Kürtaj sonrası antibiyotik, ağrı kesici ve gerekirse kanama durdurucu ilaçlar veriyorum. Operasyonun gerçekleştiği gün ve sonraki birkaç gün kasıklarda adet sancısına benzer ağrılar olabilir. Bunun için ağrı kesiciler kullanılabilir. Yoğun ateş, şiddetli ağrı ve yoğun kanama olursa, vakit kaybetmeden, hekiminize görünmelisiniz.

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.