Vajina Daraltma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Hocam merhaba vajina gevşekliği sorunum var.daraltma ameliyatı olmak istiyorum. İşlem ne kadar sürüyor ve ertesi gün işe dönebilir miyim?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Vajinal gevşeklik; cinsel ilişki sırasında partnerini hissedememe ve ilişkiden keyif alamama durumudur. Genişlemiş vajinaya yeniden sıkılık vermek için yapılan ameliyatlara “vajina daraltma ameliyatları” (vajina sıkılaştırma, vajinoplasti veya vajen daraltıcı operasyon) denir. İşlem yaklaşık 40 dakika sürer. Ameliyat sonrası pansumanlar dikkatli bir şekilde yaptırılmalı ve önerilerimiz dikkate alınmalıdır.

Normal doğumla 2 çocuk doğurdum ve vajinam çok genişledi.Vajina daraltma ameliyatı olmayı düşünüyorum.Vajina daraltma ameliyatı ne kadar sürer?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Normal doğum esnasında vajina ve çevresindeki doku ve kaslar, bebeğin çıkışı sebebiyle esneyip genişleyebilmekte. Vajina daraltma ameliyatıyla, bu durum giderilebiliyor. İşlem yaklaşık 40 dakika sürer. Vajina girişi, genişliğine göre 1-2 cm daraltılmış olur.

Vajina genişliği şikayetim baya ileri seviyede. Ameliyat istiyorum. Vajina daraltma ameliyatı ne kadar sürer?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Vajen daraltma operasyonu, gerekli miktarda mukoza ve kas dokusunun çıkarılması ve gevşemiş durumda olan kas yapılarının dikilmesi temeline dayanır. Bu sayede yeniden oluşturulan vajina daha gergin ve sıkı bir hale getirilebilmekte. İşlem yaklaşık 60 dakika sürer.

Vajina daraltma amleiyatı sonrasında his kaybı oluyor mu ve ameliyat ne kadar sürüyor?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Vajina daraltma ameliyatında, daraltılacak dokuyu baştan iyi değerlendirmek çok önemlidir. Vajina daraltma fazla yapılırsa cinsel ilişki esnasında; acı, ağrı hissi yaşanmakta, az yapılırsa da hiçbir değişiklik olmamaktadır. Vajina daraltma ameliyatlarında eşin penisinin boyutu da önemlidir. Ameliyat yaklaşık 1 saat sürmekte.

Hocam meraba, doğumumda doğum kesisi yapmıştı doktor benim için doğum kolay olmuştu ama sonrasında vajinam çok gevşedi.buyuzden vajina daraltma ameliyatı olmak istiyorum.Bu ne kadar süren bir ameliyattır?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Vajina daraltma ameliyatı cinsel doyum açısından her iki partner üzerinde olumlu etkiler gösterebiliyor. Ameliyat 60 dakika kadar sürer. Günümüz teknoloji ve imkanlarında vajina daraltma operasyonları yerine cerrahi müdahale tercih edilmemesi durumunda, lazerle vajina yenileme ve sıkılaştırılması işlemleri de yapılabilmektedir.

Daha önce vajina daraltma egzersizleri denedim ama çok sıkılaşmadı. Daha fazla zaman kaybetmeden vajina daraltma ameliyatı olmaya karar verdim. Ameliyat ne kadar sürüyor?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Vajina daraltma ameliyatları vajinoplasti olarak da bilinir hem işlevsel hem de estetik açıdan kadınlarda yüz güldüren sonuçları olan ameliyatlar arasındadır. İşlem yaklaşık 1 saat sürer. Vajina daraltma ameliyatı olan kişiler operasyondan 2-3 gün sonra sosyal hayatlarına dönebilirler.

İki doğum yaptım iki doğumumda zor oldu. Sanırım bu yüzden vajina baya genişledi artık ilişkiyi pek hissetmiyor gibiyim. Vajina daraltma ameliyatları varmış olmam lazım. Ameliyat ne kadar sürüyor?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Doğumdan sonra vajina sıkılığını ve esnekliğini kaybetmesi, cinsellikten alınan hazzı her iki partner için de azaltabilmekte. Vajina daraltma ameliyatı, anestezi altında yapılır ve yaklaşık bir saat süren bir ameliyattır.

Hocam iyi günler, iki doğum yaptım ve vajina bölgemde gevşeklik hissediyorum. vajinoplasty operasyonu ne kadar sürer?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

İyi günler, doğumlara bağlı olarak vajinal gevşeme ve dolayısıyla ilişkiden keyif alamama durumu çok yaygın bir durumdur. Bu durum bazen lazerle ameliyatsız olarak bazen de ameliyatla tedavi edilir. Yöntem seçiminde doktorun tecrübesi ve cihaz donanımı önem taşır. Vajina daraltma ameliyatı yaklaşık 45 dakika süren günübirlik bir operasyon yani aynı taburcu oluyorsunuz.

Hocam iyi günler. Vajinamım görüntüsü beni rahatsız ediyor. Vajina estetiği ameliyatı ne kadar sürer ve zor bir ameliat mıdır?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

İyi günler, yapılması gereken ameliyata göre değişmekle beraber 45-90 dakika arasında biten bir ameliyattır.

Hocam iyi günler, 2. doğumumdan sonra belirgin şekilde gevşemem oldu. İlişkilerimizden hiç memnun değiliz. Vajina daraltma ameliyatları yaptığınızı yazmışsınız. Bu ameliyat ne kadar sürede yapılıyor ve sonrasında neler yaşanıyor, bilgi verir misiniz?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

İyi günler. Doğumlardan sonra vajinada gevşeme çok sık rastladığım bir durum. Kadınların çoğu bu durumu kabullenip konuşmuyor ve tedavisini araştırmıyor. Ameliyatla vajina daraltma yapılması mümkün. Yaklaşık 45 dakika süren ve aynı gün taburculuk yaptığım bir operasyon. Yaklaşık 3 haftalık iyileşme süreci sonrasında çok daha kaliteli bir cinsel yaşantoya kavuşmanız mümkün olacaktır.

Uzay hocam iyi günler, vajina daraltma ameliyatını araştırıyorum, ameliyat süreci ve fiyat hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, geçmiş olsun. Hamilelikler, doğumlar, geçirilmiş ameliyatlar gibi sebeplerle vajinada genişleme olabiliyor. Bu genişleme nedeniyle cinsel yaşam olumsuz etkileniyor. Üstelik hem kadın hem de erkeği dolayısıyla ilişkiyi etkileyen sonuçları olan bir durum bu. Muayene sonucuna göre ameliyatla daraltma yapıyorum. Operasyonu hastanede sabah yatış öğlen taburculuk şeklinde gerçekleştiriyorum. Yaklaşık 45 dakikalık bir ameliyat. Sonrasında 3 haftalık bir iyileşme süreci ve bakım gerektiren bir operasyon. Fiyat bilgileri için buradan yardımcı olamıyorum, ayrıca arayıp fiyat bilgisi alabilirsiniz.

İyi günler, vajina daraltma ameliyatı hakkında bilgi alabilirmiyim. Hiç doğum yapmadım ama vajinamın gevşek olduğunu düşünüyorum.

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

İyi günler. Vajina gevşekliği, cinsel yaşam konforunu ve dolayısıyla yaşam konforunu ve dolayısıyla ilişki kalitesini etkileyen olumsuz bir faktör. Genellikle doğum yapmamış kadınlarda görmeyiz ama yinede bağ dokunun genetik olarak zayıf olduğu hastalarda gebelik ya da doğum öyküsü olmasa da olabiliyor. Ameliyat, ameliyathanede yani hastane koşullarında yapılyor ve yaklaşık 1 saat sürüyor. Aynı gün taburcu ediyorum ve yaklaşık 3 hafta sonra ilişkiye izin veriyorum. Genellikle çok memnuniyet oluşturan bir işlem. Kolaylıklar dilerim.

Uzay hocam. Vajina daraltma operasyonu oldum. Muayenehanede 10 dakikada bitti. Sizin yazılarınızda ise daha farklı bilgiler var, kafam karıştı. Doğrusu nedir, anlayamadım. Bana yardımcı olurmusunuz?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Geçmiş olsun. Cinsel yaşam kalitesini çok olumsuz etkileyen durumulardan biri de vajinadaki gevşeklik. Çoğunlukla normal doğumlardan sonra oluyor. Tedavisinde vajina daraltma operasyonu yapıyorum. Ben, vajina daraltma ameliyatlarımı hastanede, ameliyathane koşullarında yapıyorum ve yaklaşık 1 saat süren bir operasyon. aynı gün taburcu ediyorum. Sağlıklı günler dilerim.

Uzay hocam, Malatya’da yaşıyorum. Vajina daraltma için Ankara’ya geleceğim. Ne kadar bir süre ayırmam gerekir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

İyi günler. Vajina daraltma ameliyatını hastanede ameliyathanede yapıyorum yaklaşık 1 saat sürüyor. Aynı gün taburcu ediyorum. Yani operasyon için Ankara’ya 1 ya da maksimum 2 gün ayırmanız yeterli olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.