Bekaret Testi Nasıl Yapılır?

Hocam doktorlar bakirelik testini nasıl yapıyor. Yani bir alet falan mı var, internette de düzgün bir cevap bulamadım.

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

İlişki sonrası kanamanın olmaması ile kızlık zarının (bekaretin) bozulup bozulmadığı anlaşılmaz. Kızlık zarı muayenesi basit ve ağrısızdır. Ancak kızlık zarı muayenesi kişinin kendinin yapabileceği bir şey değildir. Bir uzman hekim tarafından değerlendirme yapılması uygundur. Muayene basittir ama bir sonuca varmak deneyim gerektirir. Özellikle bazı kızlık zarlarında sanki bir yırtıkmış gibi gözükebilen doğal çentiklenmeler olabilir.

Hocam bizim oranın adeti evlenmeden önce muayeneye götürüyorlar.Bekaret testi nasıl yapılır bilgilendirebilirmisiniz?Tşkler

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kızlık zarı muayenesi sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezsiniz. Kızlık zarı muayenesi, deneyimli bir jinekolog tarafından çok kısa süren özel bir muayene. Muayene bitiminde, kızlık zarının yapısı hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Hocam bekaret testi yaptırmam gerekiyor,biraz çekindiğim bir durum ama mecbur kaldım. bekaret testini nasıl yapıyorsunuz?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Bu bir muayene ve oldukça basit. Bekaret kontrolü ve kızlık zarına dair yapılacak her işlemde hasta ile hekim arasındaki güven ve gizlilik oldukça önem taşıdığından hekim seçimi son derece önemlidir.

Çorumda yaşıyoruz nişanlımın ailesi düğünden önce test yaptırmak istediklerini söylediler. Ankara’ya geleceğiz.Ben bu konuları hiç bilmiyorum bekaret testi nasıl yapılır hocam?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Bekaret testini ,bir jinekoloğun yapması gerekir. Muayenede herhangi bir alet veya başka bir işlem kullanılmaz. Muayene olacak kişi masaya uzanır ve jinekolog gözle kontrol ederek muayeneyi tamamlar.

hocam iyi günler, nişanlımın ailesi bekaret raporu istiyor. Bekaret testi nasıl yapılır, bekaret raporunda ne yazar?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

İyi günler, bekaret kontrol muayenesi keyfi bir muayene değildir. İsteğe bağlı olarak resmi bir bekaret kontrolü yapılmaz ve verilen rapor resmi nitelik taşımaz. Savcılığa yapılacak başvuru sonrasında resmi yazılara yanıt olarak bekaret muayenesi yapılır ve rapor düzenlenir.

Hocam iyi günle, şüphelendiğim bir durum yaşadım ve kızlığımın bozulmuş olmasından endişe ediyorum. Hocam, bekaret testi nasıl olur?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Öncelikle geçmiş olsun. Kadın doğum doktorunun yapacağı basit bir muayene ile bekaret testi yapılabilir.

Uzay bey iyi günler. Nişanlımla birlikte olduk ama kan gelmedi. Bu durum, nişanlımın canını sıkıyor. Doğrusu ben de merak ediyorum durumumu. Bekaret testi nasıl yapılıyor?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

İsteğe bağlı bekaret kontrolünün ancak resmi olmayan bir sonucu öğrenebilmek koşuluyla kadın doğum doktorlarından talep edebilirsiniz ama yapmak zorunda olmadıklarını da bilmeniz gerekir.

İyi günler hocm. Arkadaşımla sürtünmeli bir ilişkim oldu ve sonrasında kan geldi, kızlığımda sorun olmuşmudur?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Geçmiş olsun, kızlık zarınızda bir sorun olup olmadığını anlamak için muayene olmanız gerekir. Bekaret testinin resmi bir rapor olarak verilebilmesi için resmi başvuruda bulunmak gerekir. Kişinin kendi istemiyle yapılan bekaret testinin resmi bir özelliği yok. Bekaret muayenesi aslında basit ve can yakmayan bir işlem. Bunu kadın doğum ya da adli tıp uzmanlarının yapması doğru olur.

Hocam iyi günler. Nişanlılma beraber olduk hiç kan gelmedi ama sonra kendisi eve gidince kanaması olduğunu söyledi. Bu durumda şüphem oldu, bana bi yardımcı olurmusunuz?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba iyi günler. Kızlık zarının durumuna göre ilk ilişkide kanama olabilir ya da olmayabilir. Esnek kızlık zarı yapısına sahip olanlarda ilk ilişkilerde kanama olmayabilir. Bu kişinin bakire olmadığını göstermez. Nişanlınıza güvenmeniz en akıllıca olan yol olur. Resmi raporun olabileceği bekaret kontrolleri ancak resmi yollarla yapılır. Kadının savcılığa şikayeti ve sonrasında savcılık isteğiyle bekaret kontrolü yapılır. Bunun dışında yapılan bekaret kontrollerinde resmi rapor düzenlenmesi ayrıca bir suçtur. Bekaret muayenesi kolayca yapılan, can yakmayan yaklaşık 1 dakika içinde muayenedir.

Uzay hocam iyi günler. Bekaret testine gireceğim, bakireyim ama canımın çok yanmasından korkuyorum. Bekaret testi nasıl oluyor çokmu ağrılı biriş.

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, geçmiş olsun. Bekaret muayenesi, basit ve kısa süren bir muayene, canınız çok yanmaz ama yine de kadınları gerginleştiren bir muayene. Kendi isteğiniz dışında bekaret muayenesi için sizi zorlamalarına izin vermeyin, gerekirse şikayette bulunun. Geçmiş olsun dileklerimle.

Hocam, ben küçükken bahçede popomun üstüne düşmüştüm ve kan gelmişti. Şimdi kızlığımın gittiğinden korkuyorum. Kızlık zarımı muayene ettirmek istiyorum, bekaret testi nasıl yapılıyor?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, geçmiş olsun. Kızlık zarı muayenesi basit bir muayene, can yakmayan ve kısa süren bir muayene ama tabii ki biraz rahatsız edici oluyor. Resmi bir rapor düzenlenmesi için resmi bir sürecin başlatılması gerek. Sadece durumunuzu öğrenmek isterseniz fazla teferruata gerek yok. Geçmiş olsun.

Hocam kızım 15 yaşında ve engelli. Kızımın başına kötü bişey gelmiş olabileceğinden korkuyorum. Bekaret testi yaptırmak istiyorum, bu mümkün mü?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, geçmiş olsun. Sizin talebinizle bekaret muayenesi yapılması pek mümkün değil, daha doğrusu bunun resmi bir rapor olması mümkün değil. Ancak rica ederek yardım alabilir misiniz bilemem. Çünkü bekaret muayeneleri savcılık talebi üzerine yapılan muayeneler. Tekrar geçmiş olsun.

Kizilk zarının yırtık olduğu bakire olmadığı anlamına mı gelir eğer gelirse ilişki yaşamadığı halde yirtilanlar ve bakire olan var bu durum biraz karışık degil mi

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.